Mazowsze nadal w czołówce zakażeń. Najnowsze dane ministerstwa zdrowia

Autor Julian Bakuła - 14 Czerwca 2020
koronawirusŹródło: policja

Województwo mazowieckie pozostaje jednym z województw z najwyższą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Gorsza sytuacja pod tym względem panuje tylko na Śląsku. Pocieszający jest jednak fakt, że zarówno na Mazowszu, jak i na Śląsku oraz w większości pozostałych województw mamy od kilku dni do czynienia z tendencją spadkową jeśli chodzi o nowe zakażenia.

Koronawirus na Mazowszu

W sobotę (13.06) informowaliśmy na Wawa Info o niepokojących danych wojewódzkiego sanepidu, według których Mazowsze znajduje się w czołówce województw z najwyższą ilością nowych zakażeń. Więcej nowych zachorowań odnotowuje się tylko na Śląsku. Niedzielny (14.06) komunikat Ministerstwa Zdrowia potwierdza ten trend. Województwo mazowieckie (52 przypadków) plasuje się na drugim miejscu za Śląskiem (160 przypadków). Na Mazowszu nastąpił więc spadek zachorowań w stosunku do soboty (66 przypadków), wciąż jednak jest to wysoki wynik na tle kraju.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające odkrycie w sortowni odpadów. Nie żyje noworodek, ciało przyjechało ze śmieciami
2. Ceny nad morzem zwalają z nóg. Paragon za zestaw z rybą opiewa na horrendalnie wysoką kwotę

Koronawirus według województw

Jak wygląda sytuacja w reszcie województw? Tuż za mazowieckim znalazło się województwo łódzkie z 39 nowymi przypadkami, potem podlaskie (23), podkarpackie (20), małopolskie (16), wielkopolskie (14), lubelskie (13), świętokrzyskie (13), kujawsko-pomorskie (12), opolskie (5), zachodniopomorskie (5), lubuskie (1), pomorskie (1) i warmińsko-mazurskie (1). Ministerstwo Zdrowia podało także dane dotyczące zgonów wywołanych COVID-19. Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem, każda z nich miała choroby współistniejące. Najmłodsza z nich, kobieta z Cieszyna, miała 40 lat.

Zaskakująca treść na stronie prezydenta. Błyskawiczna reakcja i odwetZaskakująca treść na stronie prezydenta. Błyskawiczna reakcja i odwetCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka nie wspomniała o pewnym ważnym fakcie. Po latach wszystko wyszło na jaw
  2. Odkryliśmy sekret rodziny Adama Małysza. Członek rodziny znalazł się w kadrze narodowej. Powtórzy jego sukcesy?
  3. Zaskakująca deklaracja prezydenta Warszawy. Na antenie Polsatu powiedział co będzie z ulicą Lecha Kaczyńskiego
  4. Mazowsze w czołówce nowych zakażeń koronawirusem. Kilkanaście nowych przypadków w Warszawie
  5. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  6. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Wyznali wszystkie tajemnice
Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaMężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News