wawainfo.pl
koronawirus

policja

Mazowsze nadal w czołówce zakażeń. Najnowsze dane ministerstwa zdrowia

14 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Województwo mazowieckie pozostaje jednym z województw z najwyższą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Gorsza sytuacja pod tym względem panuje tylko na Śląsku. Pocieszający jest jednak fakt, że zarówno na Mazowszu, jak i na Śl

Koronawirus na Mazowszu

W sobotę (13.06) informowaliśmy na Wawa Info o niepokojących danych wojewódzkiego sanepidu, według których Mazowsze znajduje się w czołówce województw z najwyższą ilością nowych zakażeń. Więcej nowych zachorowań odnotowuje się tylko na Śląsku. Niedzielny (14.06) komunikat Ministerstwa Zdrowia potwierdza ten trend. Województwo mazowieckie (52 przypadków) plasuje się na drugim miejscu za Śląskiem (160 przypadków). Na Mazowszu nastąpił więc spadek zachorowań w stosunku do soboty (66 przypadków), wciąż jednak jest to wysoki wynik na tle kraju.

Koronawirus według województw

Jak wygląda sytuacja w reszcie województw? Tuż za mazowieckim znalazło się województwo łódzkie z 39 nowymi przypadkami, potem podlaskie (23), podkarpackie (20), małopolskie (16), wielkopolskie (14), lubelskie (13), świętokrzyskie (13), kujawsko-pomorskie (12), opolskie (5), zachodniopomorskie (5), lubuskie (1), pomorskie (1) i warmińsko-mazurskie (1). Ministerstwo Zdrowia podało także dane dotyczące zgonów wywołanych COVID-19. Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem, każda z nich miała choroby współistniejące. Najmłodsza z nich, kobieta z Cieszyna, miała 40 lat. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >