wawainfo.pl

policja

Mazowsze nadal w czołówce zakażeń. Najnowsze dane ministerstwa zdrowia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Koronawirus na Mazowszu

W sobotę (13.06) informowaliśmy na Wawa Info o niepokojących danych wojewódzkiego sanepidu , według których Mazowsze znajduje się w czołówce województw z najwyższą ilością nowych zakażeń. Więcej nowych zachorowań odnotowuje się tylko na Śląsku. Niedzielny (14.06) komunikat Ministerstwa Zdrowia potwierdza ten trend. Województwo mazowieckie (52 przypadków) plasuje się na drugim miejscu za Śląskiem (160 przypadków). Na Mazowszu nastąpił więc spadek zachorowań w stosunku do soboty (66 przypadków), wciąż jednak jest to wysoki wynik na tle kraju.

Koronawirus według województw

Jak wygląda sytuacja w reszcie województw? Tuż za mazowieckim znalazło się województwo łódzkie z 39 nowymi przypadkami, potem podlaskie (23), podkarpackie (20), małopolskie (16), wielkopolskie (14), lubelskie (13), świętokrzyskie (13), kujawsko-pomorskie (12), opolskie (5), zachodniopomorskie (5), lubuskie (1), pomorskie (1) i warmińsko-mazurskie (1). Ministerstwo Zdrowia podało także dane dotyczące zgonów wywołanych COVID-19. Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem, każda z nich miała choroby współistniejące. Najmłodsza z nich, kobieta z Cieszyna, miała 40 lat. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]