wawainfo.pl > Wiadomości > Mazowsze nadal w czołówce zakażeń. Najnowsze dane ministerstwa zdrowia
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:24

Mazowsze nadal w czołówce zakażeń. Najnowsze dane ministerstwa zdrowia

koronawirus
policja

Koronawirus na Mazowszu

W sobotę (13.06) informowaliśmy na Wawa Info o niepokojących danych wojewódzkiego sanepidu, według których Mazowsze znajduje się w czołówce województw z najwyższą ilością nowych zakażeń. Więcej nowych zachorowań odnotowuje się tylko na Śląsku. Niedzielny (14.06) komunikat Ministerstwa Zdrowia potwierdza ten trend. Województwo mazowieckie (52 przypadków) plasuje się na drugim miejscu za Śląskiem (160 przypadków). Na Mazowszu nastąpił więc spadek zachorowań w stosunku do soboty (66 przypadków), wciąż jednak jest to wysoki wynik na tle kraju.

Koronawirus według województw

Jak wygląda sytuacja w reszcie województw? Tuż za mazowieckim znalazło się województwo łódzkie z 39 nowymi przypadkami, potem podlaskie (23), podkarpackie (20), małopolskie (16), wielkopolskie (14), lubelskie (13), świętokrzyskie (13), kujawsko-pomorskie (12), opolskie (5), zachodniopomorskie (5), lubuskie (1), pomorskie (1) i warmińsko-mazurskie (1). Ministerstwo Zdrowia podało także dane dotyczące zgonów wywołanych COVID-19. Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem, każda z nich miała choroby współistniejące. Najmłodsza z nich, kobieta z Cieszyna, miała 40 lat. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane