wawainfo.pl > Mazowsze > Najpierw był ogromny huk, potem wyleciały szyby. Autobus wjechał w ogrodzenie
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Najpierw był ogromny huk, potem wyleciały szyby. Autobus wjechał w ogrodzenie

W Pruszkowie kierowca autobusu wjechał w ogrodzenie.
Facebook / Miasto Pruszków - Facebook.com/miastopruszkow

W Pruszkowie autobus wjechał w ogrodzenie

W czwartek (26.11) wczesnym rankiem w Pruszkowie miał miejsce groźny incydent z udziałem autobusu linii 3. "Z samego rana na ul. Zdziarskiej doszło do kolizji z udziałem autobusu linii 3. Nikt z pasażerów nie ucierpiał" - czytamy we wpisie Miasta Pruszków na Facebooku.

- Informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy o 7:20. Na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej ze Zdziarską doszło do zdarzenia drogowego: kierujący autobusem miejskim wjechał w ogrodzenie. Oprócz kierowcy w autobusie był pasażer, któremu nic się nie stało - przekazała Wawa Info kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

[EMBED-1099]

Kierowca był trzeźwy

- Kierowca wymagał interwencji pogotowia na miejscu zdarzenia, nie został zabrany do szpitala. Był trzeźwy - stwierdzia kom. Kańka. Wersja policji nie pokrywa się z doniesieniami Miasta Pruszkowa, które przekazało, że kierowca trafił do szpitala.

Niejasne są też przyczyny zdarzenia. - Prawdopodobnie to mogło być albo zaśnięcie, albo zasłabnięcie - mówi kom. Kańka. Sprawa nie będzie jednak dalej badana, a kierowca został ukarany mandatem.

Wypadki z udziałem autobusu

Na Wawa Info już kilkukrotnie pisaliśmy o wypadkach z udziałem autobusów miejskich w Warszawie. 25 czerwca doszło wypadku autobusu linii 186, który spadł na Wisłostradę z wiaduktu trasy S8. Zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych. Późniejsze śledztwo wykazało, że kierowca był w chwili prowadzenia autobusu pod wpływem amfetaminy.

Z kolei 7 lipca autobus linii 181 zderzył się z czterema autami. W wyniku wypadku ranna została pasażerka autobusu. Kilka godzin później media obiegła informacja, że badanie narkotestem wykazało obecność amfetaminy w organizmie kierowcy.

Autobus zderzył się z samochodem osobowym

Pod koniec lipca informowaliśmy o wypadku autobusu linii 187, który zderzył się z samochodem osobowym na rondzie Zesłańców Syberyjskich. - Jedna osoba jest ranna. Pasażer samochodu osobowego z urazem głowy został zabrany do szpitala - informował wtedy podkom. Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Na początku sierpnia miał z kolei miejsce wypadek z udziałem autobusu i samochodu osobowego na ul. Marywilskiej. - Kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Marywilską autobusowi miejskiemu - przekazała st. sierż. Gabriela Putyra. W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca volkswagena oraz 25-letnia pasażerka autobusu.

Powiązane