wawainfo.pl > Wiadomości > Kontrterroryści skakali z policyjnego śmigłowca. Na Mazowszu przeprowadzono ćwiczenia grupy "BOA"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:38

Kontrterroryści skakali z policyjnego śmigłowca. Na Mazowszu przeprowadzono ćwiczenia grupy "BOA"

warszawa - BOA
Materiały policyjne

Mundurowi z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" trenowali skoki spadochronowe z policyjnego Black Hawka. Kontrterroryści prowadzili ćwiczenia na lotnisku Warszawskiego Aeroklubu Chrcynno EPNC pod Nasielskiem.

Do obowiązków kontrterrorystów należy zwalczanie aktów terrorystycznych. Służby wysyłane są również do najcięższych rodzajów przestępstw, przez co ich trening jest wyjątkowo wymagający i obejmuje m.in. ćwiczenia strzeleckie, nurkowe czy skoki spadochronowe.

Ostatni ze wspomnianych elementów ćwiczono na lotnisku Warszawskiego Aeroklubu Chrcynno EPNC pod położonym 50 kilometrów od stolicy Nasielskiem.

Skoki ze spadochronów pod Warszawą. Ćwiczenia formacji "BOA"

W piątek prowadzone były skoki różnego rodzaju z policyjnego śmigłowca typu Black Hawk S-70i. Instruktorzy formacji "BOA" ćwiczyli zarówno skoki na skrzydło, na linę, jak i zrzut cargo, a także tandem.

Zadania wyznaczone kontrterrorystom należały do wyjątkowo wymagających.

Kilkukrotnie w ciągu dnia wznosili się w policyjnym śmigłowcu nad zrzutowisko, a każde desantowanie było uważnie obserwowane przez pozostałych instruktorów – przekazał koordynator szkolenia, którego wypowiedź przytacza Policja.

>

Mł. insp. Anna Kędzierzawska przekazała, że wewnątrz CPKP "BOA" od lat działa grupa spadochroniarzy, którzy stale przygotowują się do realizacji wyspecjalizowanych działań.

Wkrótce naukę umiejętności rozpocznie również kolejne pokolenie kontrterrorystów.

Podczas szkolenia każdy z funkcjonariuszy "BOA" będzie miał za zadanie wykonać pięć wymagających skoków z policyjnego śmigłowca.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Policja.pl Zdjęcie: Materiały policyjne