wawainfo.pl

Jan BIELECKI/East News

Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Pijani kierowcy na drodze to zmora całego Mazowsza

Wielu kierowców, szczególnie tych niedoświadczonych, podejmuje za kółkiem brawurowe decyzje, które mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, jakimi mogą być stłuczki i poważne wypadki na drodze. Niestety częstym towarzyszem odwagi jest w ich przypadku także alkohol. Tak było w przypadku pijanego kierowcy z Jeżewa k. Sierpca. Jednak to nie stan upojenia alkoholowego zszokował policjantów z miejscowej drogówki, którzy zostali wezwani do tego zdarzenia.

Mężczyzna uderzył w słup linii telekomunikacyjnej prowadząc ciągnik. Szybko okazało się, że kierowca jest pijany, co dał jasno do zrozumienia, gdy... przywitał policjantów pijąc piwo. Początkowo to właśnie to zszokowało funkcjonariuszy. Niespodziewanie, nie było to jedyne zaskoczenie podczas tego zdarzenia drogowego. Ani też najważniejsze przewinienie zatrzymanego.

Kierowca uderzył w słup, który zablokował jezdnię

Uderzenie w słup spowodowało, że pochylił się on w stronę jezdni, a przewody wisiały na tyle nisko drogi krajowej numer 10, że zablokowały drogę, utrudniając innym samochodom przejazd.

To właśnie kierujący samochodami, które nie mogły pokonać tego odcinka drogi, poinformowali o tym zdarzeniu policję.

Przybyli na miejsce policjanci bardzo szybko zorientowali się, że nie jest to rutynowe zdarzenie drogowe. Oprócz wyczuwalnej woni alkoholu funkcjonariusze błyskawicznie zauważyli, że traktor nadal jest uruchomiony, a koła się obracają.

Gdy drogówka rozpoczęła kontrolę sprawcy, fakty zaczęły się mnożyć. Każdy kolejny coraz mocniej mroził krew w żyłach. Podczas zatrzymania kierowca zachowywał się bardzo agresywnie, obrażał policjantów, a po osadzeniu wewnątrz radiowozu uszkodził wiele elementów wewnętrznych.

Mężczyzna był kimś więcej niż tylko pijanym kierowcą

Mężczyzna nie chciał powiedzieć, jak się nazywa, a dodatkowo funkcjonariusze nie mogli zmusić go, by poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Gdy w końcu udało się ustalić tożsamość zatrzymanego, okazało się, że to 24-letni mieszkaniec powiatu sierpckiego, który ma imponującą kartotekę.

Zatrzymany nie posiadał prawa jazdy, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w dodatku był poszukiwany przez policję.

Pijany mężczyzna został aresztowany, a następnie trafił do zakładu karnego. Stanie teraz przed sądem i odpowie m.in. za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, za uszkodzenie mienia i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo posiadania zakazu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

mazowieckieMazowsze

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]