Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Autor Kamil Matuszak - 7 Listopada 2020
Pijany kierowca uderzył ciągnikiem w słupŹródło: Jan BIELECKI/East News

Pijani kierowcy są szczególnym zagrożeniem w jesienno-zimowych miesiącach, gdy szybko zapada zmrok, a nawierzchnia staje się śliska. To jednak nie powstrzymuje wielu przed jeżdżeniem na podwójnym gazie. Do groźnego zdarzenia doszło ostatnio w Jeżewie k. Sierpca. Mężczyzna kierujący ciągnikiem wjechał w słup. Policjantów, którzy pojawili się na miejscu, zszokowało jednak coś innego niż sam wypadek.

Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwyBędzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwyCzytaj dalej

Pijani kierowcy na drodze to zmora całego Mazowsza

Wielu kierowców, szczególnie tych niedoświadczonych, podejmuje za kółkiem brawurowe decyzje, które mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, jakimi mogą być stłuczki i poważne wypadki na drodze. Niestety częstym towarzyszem odwagi jest w ich przypadku także alkohol. Tak było w przypadku pijanego kierowcy z Jeżewa k. Sierpca. Jednak to nie stan upojenia alkoholowego zszokował policjantów z miejscowej drogówki, którzy zostali wezwani do tego zdarzenia.

Mężczyzna uderzył w słup linii telekomunikacyjnej prowadząc ciągnik. Szybko okazało się, że kierowca jest pijany, co dał jasno do zrozumienia, gdy... przywitał policjantów pijąc piwo. Początkowo to właśnie to zszokowało funkcjonariuszy. Niespodziewanie, nie było to jedyne zaskoczenie podczas tego zdarzenia drogowego. Ani też najważniejsze przewinienie zatrzymanego.

Dzisiaj grzeje:
1.Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwy
2. Tata zrobił córeczce pamiątkowe zdjęcie na tle klifów. 1 szczegół przeraża, żaden spacerowicz nie chciałby podobnego przeżycia
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Kierowca uderzył w słup, który zablokował jezdnię

Uderzenie w słup spowodowało, że pochylił się on w stronę jezdni, a przewody wisiały na tyle nisko drogi krajowej numer 10, że zablokowały drogę, utrudniając innym samochodom przejazd.

To właśnie kierujący samochodami, które nie mogły pokonać tego odcinka drogi, poinformowali o tym zdarzeniu policję.

Przybyli na miejsce policjanci bardzo szybko zorientowali się, że nie jest to rutynowe zdarzenie drogowe. Oprócz wyczuwalnej woni alkoholu funkcjonariusze błyskawicznie zauważyli, że traktor nadal jest uruchomiony, a koła się obracają.

Gdy drogówka rozpoczęła kontrolę sprawcy, fakty zaczęły się mnożyć. Każdy kolejny coraz mocniej mroził krew w żyłach. Podczas zatrzymania kierowca zachowywał się bardzo agresywnie, obrażał policjantów, a po osadzeniu wewnątrz radiowozu uszkodził wiele elementów wewnętrznych.

Nagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcieNagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcieCzytaj dalej

Mężczyzna był kimś więcej niż tylko pijanym kierowcą

Mężczyzna nie chciał powiedzieć, jak się nazywa, a dodatkowo funkcjonariusze nie mogli zmusić go, by poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Gdy w końcu udało się ustalić tożsamość zatrzymanego, okazało się, że to 24-letni mieszkaniec powiatu sierpckiego, który ma imponującą kartotekę.

Zatrzymany nie posiadał prawa jazdy, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w dodatku był poszukiwany przez policję.

Pijany mężczyzna został aresztowany, a następnie trafił do zakładu karnego. Stanie teraz przed sądem i odpowie m.in. za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, za uszkodzenie mienia i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo posiadania zakazu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wielki bank ostrzega klientów. Pieniądze stracisz łatwiej niż Ci się wydaje
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze dane
  4. Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
  5. Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie Narodowym
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Zbigniew Boniek i Adam Małysz mają niespodziankę dla tysięcy Polaków. Już jutro wszystko stanie się jasne, na żywo w radiu

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News