wawainfo.pl
podejrzany pakunek

policja

Podejrzany pakunek w mieszkaniu żołnierza. Mężczyzna nie żyje, ewakuowano mieszkańców

19 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Podejrzany pakunek, na który natknięto się w jednym z bloków w Bońkach nieopodal Płońska, był powodem interwencji policji i straży pożarnej. W akcji brali udział także pirotechnicy, którzy przeskanowali podejrzany ładunek. Wtedy wyszł

Podejrzany pakunek był powodem interwencji pirotechników

Podejrzany pakunek odnaleziony w sobotę przed południem w bloku w Bońkach nieopodal Płońska wyglądał na tyle niepokojąco, że na miejsce wezwano wykwalifikowane służby. Policja i straż pożarna wspomagane były przez pirotechników z Warszawy. Pakunek znaleziono w pomieszczeniu zamieszkiwanym przez niedawno zmarłego byłego żołnierza. Z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo 25 mieszkańców bloku zostało ewakuowanych, a budynek ogrodzono taśmą ostrzegawczą. 

Podejrzany pakunek skrywał dokumenty po zmarłym żołnierzu

Po tym, jak pirotechnik z komendy w Płońsku przeprowadził w Bońkach wstępne rozpoznanie pod kątem ujawnienia innych przedmiotów stanowiących potencjalne zagrożenie, do akcji wkroczyli pirotechnicy z Warszawy - funkcjonariusze Sekcji Minersko-Pirotechnicznej z SPKP - którzy z pomocą specjalistycznego sprzętu przeskanowali podejrzany ładunek. Nareszcie można było dowiedzieć się, co tkwi w środku. Okazało się, że były to pozostawione przez zmarłego żołnierza dokumenty. - Lokatorzy bloku bezpiecznie mogli wrócić do swoich mieszkań - relacjonuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z policji w Płońsku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

mazowieckieMazowszePłońskPolicja

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Od kilkunastu dni nie wpuszczają do szkoły dwóch dziewczynek. Poszło o maseczki, rodzice mówią o terrorze

Czytaj więcej >

Mazowsze

Skrzeszew. Śmiertelny wypadek na DK62

Czytaj więcej >
policja.pl

Mazowsze

Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pomiechówek. Potrącenie pieszego

Czytaj więcej >

Mazowsze

Zderzenie dwóch aut pod Sochaczewem

Czytaj więcej >

Mazowsze

Legionowo. Samochód wbił się w dom. 80-latka myślała, że "wybuchł jej telewizor"

Czytaj więcej >