wawainfo.pl > Lgbt

Lgbt

Skrót LGBT

19 czerwca ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości
18.06.2022 02:02 19 czerwca będzie parada równości w Warszawie

19 czerwca ulicami Warszawy ponownie przejdzie Parada Równości. We wtorek została oficjalnie zarejestrowana. Od poprzedniej minęły dwa lata.Parada Równości w Warszawie w 2020 roku wyjątkowo nie odbyła się ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Długo nie było wiadomo, czy wydarzenie - będące m.in. wyrazem sprzeciwu wobec homofobii i transfobii - będzie mogło się legalnie odbyć rok później.

wazne
19.03.2022 03:28 Koniec nienawiści na warszawskich ulicach. Furgonetki z antyaborcyjnymi i homofobicznymi zakazane w stolicy

Ratusz podjął decyzję. Wprowadzi absolutny zakaz furgonetek, które oklejone są drastycznymi zdjęciami płodów na stołecznych ulicach. "To łamanie prawa" mówią politycy PiS. Warszawscy radni w końcu znaleźli rozwiązanie wobec prowokujących furgonetek, które od dłuższego czasu straszyły warszawiaków. Od czwartku (8.07) pojazdy oklejone zdjęciami zawierającymi drastyczne treści będą miały zakaz poruszania się po stolicy. Ograniczenie dotyczy szczególnie zdjęć, które przedstawiają zwłoki lub ludzie płody. Na ulice nie wyjadą też auta z treściami anty-LGBT.Jak podaje Polsat News, uchwała została przyjęta w czwartek, po tym jak radni Koalicji Obywatelskiej zmienili porządek obrad. Za "nowymi przepisami porządkowymi" głosowało 41 radnych a 18 było przeciw.

parada
19.03.2022 03:27 Modły pod Juniorem a Parada Równości. Kim jest tajemniczy mężczyzna?

Między godziną 14 a 15 pod Domami Towarowymi Wars Sawa Junior w otoczeniu niedużej grupy ludzi mężczyzna nawoływał do miłowania Chrystusa. Całe zgromadzenie było otoczone przez policję. Z głośnika dochodziły okrzyki mężczyzny na temat nauk Jezusa Chrystusa, prawdopodobnie w kontekście rozpoczynającej się parę metrów dalej Parady Równości. Przypominamy, że tęczowy marsz rozpoczął się przed 15:00 pod PKiN.- Możesz poznać Boga, niezależnie od tego jak zostałeś, zostałaś skrzywdzona - krzyczał mężczyzna. Donośny głos człowieka przypominał pewnego rodzaju modlitwę.Prawdopodobnie był to Kościół Mocy. Jak czytamy na oficjalnej stronie grupy: "To platforma, która jednoczy wspólnoty lokalne jako jedną federację apostolską". Rozmodloną grupę odgradzało od pochodu wielu policjantów.Jak mówi Małgorzata Wersocka z KSP w rozmowie z wawainfo: - Policjanci zabezpieczali przestrzeń, żeby nic się nikomu nie stało. Prawdopodobnie chodziło o osoby o sprzecznych poglądach. Interwencji jako takiej nie było.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:27 Parada Równości. Rafał Trzaskowski wszedł na scenę i wygłosił pilny apel

Ruszyła Parada Równości. Tłumy pod PKiN. Prezydent Rafał Trzaskowski oficjalnie przywitał uczestników marszu i zaapelował, by uważać na upały i przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Tegoroczne wydarzenie jest marszem jubileuszowym. Po raz dwudziesty Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski ponownie objął to wydarzenie honorowym patronatem.Parada ruszy o godzinie 15:00 z placu pod PKiN.Planowana trasa liczy około czterech kilometrów, ale z racji ewentualnych kontrmanifestacji szczegóły jej przebiegu nie są znane.Marsz ruszył ulicą Marszałkowską w stronę Pól Mokotowskich.Jak na Twitterze podaje Policja Warszawa:"W związku z przygotowaniami do przemarszu wstrzymany został całkowicie ruch kołowy na ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Ronda Dmowskiego."Początek marszu jest obecnie na Rondzie Jazdy Polskiej, a z Placu Defilad wychodzą dopiero ostatnie osoby. Tłum rozciągnął się na ok. 2 km. Z powodu restrykcji związanych z epidemią covid-19 parada będzie odbywać się w postaci kilkudziesięciu odrębnych zgromadzeń. Uczestnicy mają przemieszczać się w blokach po około 150 osób w każdym.Organizator wydarzenia przypomina, że na Paradzie Równości zakazane jest spożywanie alkoholu oraz innych używek przez uczestników.Parada dotarła do Pola Mokotowskiego o 16:34 i oficjalnie osiągnęła cel przemarszu.Na Polu Mokotowskim przemawiał Szymon Niemiec, organizator pierwszej Parady Równości i oficjalnie rozwiązał tegoroczny marsz.

parada równości
19.03.2022 03:27 Zapytali mieszkańców Warszawy co sądzą o paradzie równości. Nie takiej odpowiedzi się spodziewali

W sobotę Parada Równości. Wydarzenie co roku dzieli Polaków. Co Warszawiacy sądzą o tęczowym święcie? Czy wezmą w nim udział? Odpowiedzi, które uzyskali reporterzy "Super Expressu" są bardzo ciekawe.

Parada równości
19.03.2022 03:27 Parada Równości 2021. Znamy trasę

Parada Równości po raz kolejny przejdzie ulicami Warszawy. Organizatorzy podali trasę tegorocznego wydarzenia. Sobotni marsz rozpocznie się tradycyjnie pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 15:00 i zakończy się na Polu Mokotowskim. W miejscu wydarzenia można już się gromadzić od 14:00. Informacja o trasie Parady Równości została podana dopiero 16 czerwca, ponieważ organizatorzy obawiali się równoległej rejestracji kontrmanifestacji w pobliżu planowanej trasy. Parada przejdzie następującymi ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, w stronę stacji Metro Politechnika. Później skręci w Batorego i zakończy się na Polu Mokotowskim. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w zeszłym tygodniu obiął wydarzenie honorowym patronatem. Organizator wydarzenia przypomina, że na Paradzie Równości zakazane jest spożywanie alkoholu oraz innych używek przez uczestników.Nie można palić papierosów w tłumie, czy korzystać z materiałów pirotechnicznych. Ze względu bezpieczeństwa odradzane jest też przyprowadzanie zwierząt na wydarzenie.

parada rowności
19.03.2022 03:27 Parada Równości pod patronatem Rafała Trzaskowskiego

Biuro Prasowe Parady Równości poinformowało w piątek po południu (11.06), że prezydent Rafał Trzaskowski objął honorowym patronatem Paradę Równości. Wydarzenie rozpocznie się przy Pałacu Kultury i Nauki, o godzinie 14:00, o godzinie 15:00 ruszy sama Parada. Marsz został już zarejestrowany przez urząd miasta, a organizatorzy będą wkrótce informować o planowanej trasie przemarszu.