wawainfo.pl > Wiadomości > Parada Równości 2021. Znamy trasę
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:27

Parada Równości 2021. Znamy trasę

Parada równości
Piotr Molecki/East News

Parada Równości po raz kolejny przejdzie ulicami Warszawy. Organizatorzy podali trasę tegorocznego wydarzenia.

Sobotni marsz rozpocznie się tradycyjnie pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 15:00 i zakończy się na Polu Mokotowskim. W miejscu wydarzenia można już się gromadzić od 14:00.

Informacja o trasie Parady Równości została podana dopiero 16 czerwca, ponieważ organizatorzy obawiali się równoległej rejestracji kontrmanifestacji w pobliżu planowanej trasy.

Parada przejdzie następującymi ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, w stronę stacji Metro Politechnika. Później skręci w Batorego i zakończy się na Polu Mokotowskim.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w zeszłym tygodniu obiął wydarzenie honorowym patronatem.

Organizator wydarzenia przypomina, że na Paradzie Równości zakazane jest spożywanie alkoholu oraz innych używek przez uczestników.

Nie można palić papierosów w tłumie, czy korzystać z materiałów pirotechnicznych. Ze względu bezpieczeństwa odradzane jest też przyprowadzanie zwierząt na wydarzenie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane