wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > 19 czerwca będzie parada równości w Warszawie
Julian Bakuła
Julian Bakuła 18.06.2022 02:02

19 czerwca będzie parada równości w Warszawie

19 czerwca ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości
Piotr Molecki/East News

19 czerwca ulicami Warszawy ponownie przejdzie Parada Równości. We wtorek została oficjalnie zarejestrowana. Od poprzedniej minęły dwa lata.

Parada Równości w Warszawie w 2020 roku wyjątkowo nie odbyła się ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

Długo nie było wiadomo, czy wydarzenie - będące m.in. wyrazem sprzeciwu wobec homofobii i transfobii - będzie mogło się legalnie odbyć rok później.

Parada równości 2021

W końcu we wtorek organizatorzy poinformowali, że paradę udało się zarejestrować. Odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. O godzinie 14 uczestnicy spotkają się przed Pałacem Kultury, skąd wyruszą godzinę później. Do momentu publikacji naszego artykułu trasa nie była jeszcze znana.

- Być może Parada będzie w tym roku mniejsza, nie będzie mieć tylu kolorowych platform, nie będzie rozbrzmiewać tak głośną muzyką, ale będziecie tam Wy. Społeczność, dla której organizujemy ten dzień - czytamy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych. Tegoroczna odsłona wydarzenia jest dla jego organizatorów i uczestników szczególnie ważna ze względu na polityczne i medialne ataki na społeczność LGBTQIA, jakie miały miejsce w kraju.

- Dzisiaj ponownie wychodzimy na ulice Warszawy - zranieni, ale silniejsi, może z mniejszym rozmachem, ale większą mocą, w mniejszym gronie, ale zjednoczeni jak nigdy - przekonują inicjatorzy wydarzenia.

Parada równości z zachowaniem obostrzeń

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek i zachowywanie dystansu.

- Jeżeli nie czujesz się dobrze, kaszlesz lub masz gorączkę, prosimy, zostań w domu. Jak co roku wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo - apelują organizatorzy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: East News

Powiązane