wawainfo.pl
parada równości

Piotr Molecki/East News

Zapytali mieszkańców Warszawy co sądzą o paradzie równości. Nie takiej odpowiedzi się spodziewali

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

W sobotę Parada Równości. Wydarzenie co roku dzieli Polaków. Co Warszawiacy sądzą o tęczowym święcie? Czy wezmą w nim udział? Odpowiedzi, które uzyskali reporterzy "Super Expressu" są bardzo ciekawe.

Tęcza w Centrum

19 czerwca w godzinach popołudniowych przez centrum miasta przejdzie tłum osób z tęczowymi flagami, a z głośników będzie słychać głośną, taneczną muzykę.

Uczestnicy Parady walczą o swoje prawa i tolerancję inności w Polsce. Sytuacja osób LGBT+ w kraju nadal budzi wiele emocji. Sens organizowania Parady Równości jest co roku szeroko omawiany, a komentarze na jego temat są zwykle radykalne - od hejtu po całkowite wsparcie.

Redakcja Super Expressu przeprowadziła uliczną sondę, by sprawdzić, co Polacy sądzą o tym marszu. Sondę przeprowadzono na skrzyżowaniu przy dawnym Kinie Femina.

"Niech walczą o swoje prawa"

- Jestem jak najbardziej za. Uważam, że powinny być lepiej obstawione przez policję, ostatnie parady dobrze nam to pokazały - stwierdził młody chłopak.

Wideo znajdziesz TUTAJ

W ostatnim czasie o środowiskach LGBT+ w mediach często nie mówi się przychylnie. Decyzja Rafała Trzaskowskiego o objęciu honorowym patronatem Parady Równości wzbudzała skrajne emocje. Entuzjastyczne reakcje zaczepianych przechodniów mogą być wobec tego pewnym zaskoczeniem.

- Byłem na poprzednich paradach. Super atmosfera, świetni ludzie, klimat - "reklamuje" tęczowy marsz jeden z przechodniów.

- Dla mnie może być. Każdy ma swoje prawa i nie powinniśmy tego zakazywać - powiedziała uczestniczka ulicznej sondy.

- Jestem za. Mam w rodzinie osoby LGBT, niech sobie idą.

- Parada powinna się odbyć. Każdy ma prawo do bycia tym, kim chce być - dodała kobieta w średnim wieku.

Wśród kilkunastu osób w sondzie, tylko jedna wypowiedziała się negatywnie o paradzie.

Wygląda na to, że Warszawiacy są pozytywnie nastawieni na sobotnie wydarzenie. Przypominamy, że nadal trwa akcja kupowania tęczowych flag na Paradę Równości. Są one udostępniane osobom, które nie mogą sobie pozwolić na taki zakup.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.


Źródło: se.pl, wawainfo.pl
Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >