wawainfo.pl > Wiadomości > Zapytali mieszkańców Warszawy co sądzą o paradzie równości. Nie takiej odpowiedzi się spodziewali
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:27

Zapytali mieszkańców Warszawy co sądzą o paradzie równości. Nie takiej odpowiedzi się spodziewali

parada równości
Piotr Molecki/East News

W sobotę Parada Równości. Wydarzenie co roku dzieli Polaków. Co Warszawiacy sądzą o tęczowym święcie? Czy wezmą w nim udział? Odpowiedzi, które uzyskali reporterzy "Super Expressu" są bardzo ciekawe.

Tęcza w Centrum

19 czerwca w godzinach popołudniowych przez centrum miasta przejdzie tłum osób z tęczowymi flagami, a z głośników będzie słychać głośną, taneczną muzykę.

Uczestnicy Parady walczą o swoje prawa i tolerancję inności w Polsce. Sytuacja osób LGBT+ w kraju nadal budzi wiele emocji. Sens organizowania Parady Równości jest co roku szeroko omawiany, a komentarze na jego temat są zwykle radykalne - od hejtu po całkowite wsparcie.

Redakcja Super Expressu przeprowadziła uliczną sondę, by sprawdzić, co Polacy sądzą o tym marszu. Sondę przeprowadzono na skrzyżowaniu przy dawnym Kinie Femina.

"Niech walczą o swoje prawa"

- Jestem jak najbardziej za. Uważam, że powinny być lepiej obstawione przez policję, ostatnie parady dobrze nam to pokazały - stwierdził młody chłopak.

Wideo znajdziesz TUTAJ

W ostatnim czasie o środowiskach LGBT+ w mediach często nie mówi się przychylnie. Decyzja Rafała Trzaskowskiego o objęciu honorowym patronatem Parady Równości wzbudzała skrajne emocje. Entuzjastyczne reakcje zaczepianych przechodniów mogą być wobec tego pewnym zaskoczeniem.

- Byłem na poprzednich paradach. Super atmosfera, świetni ludzie, klimat - "reklamuje" tęczowy marsz jeden z przechodniów.

- Dla mnie może być. Każdy ma swoje prawa i nie powinniśmy tego zakazywać - powiedziała uczestniczka ulicznej sondy.

- Jestem za. Mam w rodzinie osoby LGBT, niech sobie idą.

- Parada powinna się odbyć. Każdy ma prawo do bycia tym, kim chce być - dodała kobieta w średnim wieku.

Wśród kilkunastu osób w sondzie, tylko jedna wypowiedziała się negatywnie o paradzie.

Wygląda na to, że Warszawiacy są pozytywnie nastawieni na sobotnie wydarzenie. Przypominamy, że nadal trwa akcja kupowania tęczowych flag na Paradę Równości. Są one udostępniane osobom, które nie mogą sobie pozwolić na taki zakup.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: se.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News