Nowe fakty w sprawie blokady samochodu "anty-LGBT". Padły groźby i wyzwiska. Jest nagranie

Autor Alicja Guz - 28 Kwietnia 2020
Zatrzymanie furgonetkiŹródło: Twitter

Nowe fakty w sprawie blokady samochodu "anty-LGBT" na Ursynowie. Do sieci trafił film, który został zarejestrowany przez kierowcę zatrzymanej furgonetki. Pod jego adresem padają groźby i wyzwiska. Sytuacja była bardzo napięta. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nowe fakty w sprawie blokady

Do zdarzenia doszło w sobotę 25 kwietnia przy Al. Komisji Edukacji Narodowej na Ursynowie. Zajście zostało nagrane przez jednego z mieszkańców pobliskiego bloku. Widać na nim, jak dwa samochody osobowe zagradzają przejazd furgonetce z kontrowersyjnymi hasłami, a ich kierowcy podchodzą do furgonetki.Na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W sieci pojawił się jednak inny film, który zdradza co działo się przy pojeździe.

Posypały się wyzwiska

Na filmiku nagranym przez kierowcę furgonetki słychać, jak mężczyzna zostaje obrzucony wyzwiskami przez jedną z osób blokujących przejazd. Nie zabrakło gróźb i wulgaryzmów adresowanych do kierowcy. "W…j stąd", "Wje…e ci", "Spie....j. Nikt Cię tu nie szanuje. Rozumiesz? Śmieciem jesteś!". To tylko niektóre inwektywy, które udało się wychwycić z nagrania. Na miejscu zdarzenia zjawiła się policja, która ostudziła agresywne zapędy obydwu stron. Jak informuje Jan Bienias na Serwisie Fundacji Pro-Prawo do Życia: "Krótki czas później przyjechała wezwana policja, która spisała blokujących. Poinformowała o możliwości zgłoszenia blokowania ruchu na komendzie. Zdarzenie zostanie zgłoszone w celu ukarania".

W Internecie hejt goni hejt

Na profilu społecznościowym "Prawy Populista" umieszczony został filmik ze zdarzenia. Twarze osób biorących udział w zajściu nie zostały ocenzurowane, a w komentarzach do wpisu również uwidocznione numery rejestracyjne pojazdów. Pod postem rozpoczęła się nagonka na osoby blikujące przejazd furgonetki, głoszącej hasła "anty-LGBT+". Facebookowe grupy aż huczą od wyzwisk i fali hejtu płynących w kierunku obydwu stron. Jedni popierają obywatelskie zatrzymanie i zdecydowaną reakcję na głoszenie haseł uwłaczających osobom homoseksualnym. Drudzy walczą o wolność słowa i możliwość głoszenia swoich przekonań. Póki co, na horyzoncie nie widać cienia porozumienia pomiędzy prawą i lewą stroną konfliktu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News