wawainfo.pl
Jakub Kaminski/East News

Jakub Kaminski/East News

Parada Równości. Rafał Trzaskowski wszedł na scenę i wygłosił pilny apel

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Ruszyła Parada Równości. Tłumy pod PKiN. Prezydent Rafał Trzaskowski oficjalnie przywitał uczestników marszu i zaapelował, by uważać na upały i przestrzegać obostrzeń sanitarnych.

Tegoroczne wydarzenie jest marszem jubileuszowym. Po raz dwudziesty Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski ponownie objął to wydarzenie honorowym patronatem.

Parada ruszy o godzinie 15:00 z placu pod PKiN.

Planowana trasa liczy około czterech kilometrów, ale z racji ewentualnych kontrmanifestacji szczegóły jej przebiegu nie są znane.

Marsz ruszył ulicą Marszałkowską w stronę Pól Mokotowskich.

Jak na Twitterze podaje Policja Warszawa:

"W związku z przygotowaniami do przemarszu wstrzymany został całkowicie ruch kołowy na ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Ronda Dmowskiego."

Początek marszu jest obecnie na Rondzie Jazdy Polskiej, a z Placu Defilad wychodzą dopiero ostatnie osoby. Tłum rozciągnął się na ok. 2 km.

Z powodu restrykcji związanych z epidemią covid-19 parada będzie odbywać się w postaci kilkudziesięciu odrębnych zgromadzeń. Uczestnicy mają przemieszczać się w blokach po około 150 osób w każdym.

Organizator wydarzenia przypomina, że na Paradzie Równości zakazane jest spożywanie alkoholu oraz innych używek przez uczestników.

Parada dotarła do Pola Mokotowskiego o 16:34 i oficjalnie osiągnęła cel przemarszu.

Na Polu Mokotowskim przemawiał Szymon Niemiec, organizator pierwszej Parady Równości i oficjalnie rozwiązał tegoroczny marsz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >