wawainfo.pl > Wiadomości > Parada Równości. Rafał Trzaskowski wszedł na scenę i wygłosił pilny apel
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:27

Parada Równości. Rafał Trzaskowski wszedł na scenę i wygłosił pilny apel

Jakub Kaminski/East News
Jakub Kaminski/East News

Ruszyła Parada Równości. Tłumy pod PKiN. Prezydent Rafał Trzaskowski oficjalnie przywitał uczestników marszu i zaapelował, by uważać na upały i przestrzegać obostrzeń sanitarnych.

Tegoroczne wydarzenie jest marszem jubileuszowym. Po raz dwudziesty Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski ponownie objął to wydarzenie honorowym patronatem.

Parada ruszy o godzinie 15:00 z placu pod PKiN.

Planowana trasa liczy około czterech kilometrów, ale z racji ewentualnych kontrmanifestacji szczegóły jej przebiegu nie są znane.

Marsz ruszył ulicą Marszałkowską w stronę Pól Mokotowskich.

Jak na Twitterze podaje Policja Warszawa:

"W związku z przygotowaniami do przemarszu wstrzymany został całkowicie ruch kołowy na ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Ronda Dmowskiego."

Początek marszu jest obecnie na Rondzie Jazdy Polskiej, a z Placu Defilad wychodzą dopiero ostatnie osoby. Tłum rozciągnął się na ok. 2 km. Z powodu restrykcji związanych z epidemią covid-19 parada będzie odbywać się w postaci kilkudziesięciu odrębnych zgromadzeń. Uczestnicy mają przemieszczać się w blokach po około 150 osób w każdym.

Organizator wydarzenia przypomina, że na Paradzie Równości zakazane jest spożywanie alkoholu oraz innych używek przez uczestników.

Parada dotarła do Pola Mokotowskiego o 16:34 i oficjalnie osiągnęła cel przemarszu.

Na Polu Mokotowskim przemawiał Szymon Niemiec, organizator pierwszej Parady Równości i oficjalnie rozwiązał tegoroczny marsz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane