wawainfo.pl
SP-GABIN

sp.gabin.pl

Mazowsze. Od kilkunastu dni nie wpuszczają do szkoły dwóch dziewczynek. Poszło o maseczki, rodzice mówią o terrorze

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Udostępnij:

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie z powodu pandemii koronawirusa wprowadziła obowiązek noszenia maseczek. Z decyzją placówki nie zgadzają się jednak rodzice dwóch uczennic, więc dyrekcja odmawia wpuszczenia dziewczynek na teren szkoły.

Jak informuje Super Express, dwie dziewczynki nie są od półtora tygodnia wpuszczane na zajęcia w szkole. Sytuacji nie zmienia fakt, że jedna z nich posiada zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczki. Dodatkowo placówka będzie się starać, aby do obiektu nie zostały wpuszczone także dzieci niezaszczepione.

- Panie na lekcjach robią wykład na temat mojego dziecka z imienia i nazwiska. Straszy dzieci, że jeśli nie będą nosić maski, to będą konsekwencje: wyrzucenie ze szkoły, niewpuszczanie na lekcje. Totalny terror maseczkowy w szkole jest" - mówi matka jednej z dziewczynek, które nie są wpuszczane do szkoły w Gąbinie, cytowana przez Portal Płock.

Interwencji w szkolę podjęli się w środę aktywiści inicjatywy społecznej Obywatele Płocka. Oprócz matek dwóch uczennic, w szkole pojawił się także Andrzej Mańkowski, który jest właścicielem jednej z płockich restauracji. Wygrał on w przeszłości sprawę w sądzie z sanepidem, odnośnie przestrzegania obostrzeń.

Aktywiści transmitowali "spotkanie" na Facebooku. Dyrektor szkoły jednak nie chciał się z nimi spotkać, ponieważ nie mieli oni wspomnianych maseczek. W momencie publikacji naszego artykułu - nagranie zniknęło z sieci.

Wcześniej Andrzej Mańkowski, poinformował, że sprawę zgłosi do prokuratury z powództwa karnego, z art. 191 kodeksu karnego, którego treść brzmi - "kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "Super Express", "Portal Płock"

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >
Nie żyje Leokadia Zofia Grabowska, ps. "Kociak". Walczyła w Powstaniu Warszawskim

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska

Czytaj więcej >

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Czytaj więcej >
Pixabay/ninocare - zdjęcie ilustracyjne

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat

Czytaj więcej >