wawainfo.pl

Piotr Molecki/East News

Warszawa: utrudnienia na Ochocie i w Centrum. Ruszył protest klimatyczny

13 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Trwa protestów aktywistów klimatycznych w Warszawie. Uczestnicy demonstracji dotarli do gmachu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, skąd ruszyli w kierunku Ronda Daszyńskiego. Trasa Łazienkowska w okolicach ul. Wawelskiej została zablokowana.

Obywatele zorganizowali akcję w ramach sprzeciwu wobec porozumienia zawartego w trakcie szczytu COP26 w Glasgow.

Wawelska stoi, młodzi idą w stronę Woli

Protest rozpoczął się około godz. 11:30 przed pomnikiem Jazdy Polskiej i na Polu Mokotowskim. Uczestnicy trzymali transparenty z takimi hasłami jak: "Czemu musimy walczyć o naszą przyszłość". Na miejscu pojawiła się policja.

Po godzinie uczestnicy ruszyli Trasą Łazienkowską. Skierowali się w stronę siedziby Ministerstwa Klimatu i Środowiska przy ul. Wawelskiej 52/54. Ruch na ul. Wawelskiej w kierunku pomnika Lotnika i ul. Grójeckiej został zablokowany.

Przy gmachu zaplanowano postój. Następnie aktywiści mają przejść ulicami: Wawelską, Grójecka i Towarową aż do ronda Daszyńskiego. 

Osoby podróżujące komunikacją miejską muszą przygotować się na utrudnienia. Redakcji Wawa Info udało się dotrzeć do jednego z uczestników protestu, który przyznał, że opóźnienia w kursowaniu autobusów oscylują wokół 20-30 min.

Młodzi przeciwko bierności polityków

Nasz informator zdradził, że w akcji biorą udział tylko młodzi ludzie. Według wyliczeń TVN ulicami maszeruje od 100 do 150 osób.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny poinformował o proteście kilka dni temu na oficjalnym profilu na Facebooku. Aktywiści wskazali, dlaczego po raz kolejny muszą manifestować.

"Wyjdziemy na ulice, żeby pokazać biernym politykom i polityczkom, że ignorowanie tak potężnego problemu, jakim jest kryzys klimatyczny jest niedopuszczalne. Ile jeszcze szczytów klimatycznych musi minąć? Nasza planeta nie może czekać! MY nie będziemy czekać! Czas działać", czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Protest ma być wyrazem sprzeciwu wobec porozumienia, które zostało przyjęte w trakcie szczytu klimatycznego COP26. Zdaniem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zabrakło konkretnych działań. Zamiast tego przywódcy po raz kolejny dopuścili się "greenwashingu", czyli pozorowania działań, które de facto nie będą sprzyjały ekologii i środowisku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Wawa Info, TVN

Tagi:

Podobne artykuły

Dzieje się w Warszawie

Wygodna i dobrze płatna praca. Barbora Polska prowadzi nabór na kurierów
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Utrudnienia w kursowaniu metra. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Fantastyczne wieści dla mieszkańców Warszawy. Miasto zadba dodatkowo o ich zdrowie
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Wiatr zerwał dekoracje świąteczną z Galerii Wileńskiej
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Strefa Jelenia 2022 namiesza nad Wisłą! Powraca najgorętszy rapowy cykl koncertów w plenerze
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Ile kosztuje strona internetowa ze sklepem?
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]