wawainfo.pl > Piaseczno

Piaseczno

Co się dzieje w Piasecznie? Wypadki w Piasecznie. Kronika Policyjna Piaseczna. Koronawirus w Piasecznie.

Pawel Wodzynski/East News
18.06.2022 02:02 Policja przestrzega przed oszustami. "Nie klikaj w nieznane linki, uważaj na SMS-y"

Policjanci przestrzegają przed wzmożonymi atakami oszustów. W ciągu kilku ostatnich dni oszczędności stracili m.in. mieszkańcy Piaseczna. – Tracili pieniądze ze swoich kont podczas zakupu lodówki, kosmetyków, czy butów – poinformowały służby.Cyberprzestępcy nie ustają w próbach uzyskania dostępów do kont nieświadomych zagrożenia konsumentów. Oszuści nadal opierają swe działania na fałszywych wiadomościach SMS i e-mail.Wzmożone działania złodziejów w minionych dniach odnotowano w rejonie Piaseczna. Lokalna policja ostrzega i apeluje o ostrożność.

Józefosław
18.06.2022 02:02 Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Józefosław. Tragiczne skutki ulewy. Aż 20 zgłoszeń. Służby mają pełne ręce roboty. Zalane ulice, podtopienia posesji i woda w garażu.Miejska radna, Hanna Kułakowska-Michalak podała, że po ulewnym deszczu wpłynęło aż 20 zgłoszeń dotyczących podtopień. Najwięcej dotyczy samego Józefosławia.

Policja Pogotowie
17.06.2022 02:02 Powiat Piaseczyński. Mężczyzna zmarł w pracy.

Do tajemniczej śmierci doszło w poniedziałek rano w miejscowości Henryków-Urocze w powiecie piaseczyńskim. Mężczyzna przyszedł do pracy na budowie na terenie prywatnej posiadłości. W trakcie dnia zmarł. Wszystko wskazuje, że był to zgon z przyczyn naturalnych.Na miejscu oprócz zespołu ratownictwa medycznego, pracowali także policjanci pod nadzorem prokuratora. Według wstępnych ustaleń, do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.- Nie doszło do żadnego wypadku. Wstępna ocena wyklucza udział osób trzecich. Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Mężczyzna jednak był pod wpływem alkoholu więc prokurator zarządził sekcje zwłok - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ma wykluczyć udział osób trzecich. Ciało mężczyzny zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej.

Straż Chemiczna
19.03.2022 03:35 Makabryczna śmierć w Piasecznie. Mężczyzna znaleziony w plastikowym worku

Makabrycznego odkrycia dokonali w Piasecznie strażacy oraz policjanci, którzy weszli do wynajmowanego przez 52-letniego mężczyznę pokoju. Jak donosi "Super Express" - w mieszkaniu znajdowały się zwłoki szczelnie zamknięte w worku. Mężczyzna leżący w środku dzierżył butlę z gazem, prawdopodobnie ze sprężonym azotem. Według wstępnych ustaleń śledczych, 52-latek popełnił samobójstwo.Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 19.30. Policjanci wraz ze strażakami weszli do mieszkania znajdującego się przy ul. Kajki w Piasecznie, w którym znaleziono martwego mężczyznę w 200 litrowym worku- Prowadziliśmy działania zabezpieczające, w związku ze znalezioną w worku butlą z gazem. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Warszawy. Ostatni zespół dokonał pomiaru. Stwierdzono, że jest to sprężony azot. Dodatkowo chemicy stwierdzili w pomieszczeniu zwiększoną ilość dwutlenku węgla, a także obniżony poziom tlenu - mówi w rozmowie z wawainfo.pl mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.Według informacji, do których dotarł "Super Express", mężczyzna musiał wejść do worka, wziąć do rąk butlę z gazem, a następnie szczelnie się zakleić.- Otrzymaliśmy wezwanie w godzinach wieczornych. Na miejscu policjanci znaleźli ciało nieżyjącego już mężczyzny - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

EN 01466683 2022
19.03.2022 03:35 14-latka skoczyła z wiaduktu. Jest w stanie krytycznym

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 5 listopada wieczorem w miejscowości Kopana (pow. piaseczyński). 14-latka wyskoczyła z wiaduktu. Jej stan jest krytyczny.

wawainfo.pl
19.03.2022 03:33 Policyjny dron nie ma litości. W Piasecznie posypały się mandaty i punkty karne

Policjanci wydziału drogowego z Piaseczna znów obserwowali zachowania kierowców na drogach powiatu. Funkcjonariusze śledzili ruch na skrzyżowaniu ul. Nadarzyńskiej z ul. Tadeusza Kościuszki, oraz ul. Kilińskiego z ul. Żeromskiego. Niestety zachowania kierowców czasami odbiegały od prawidłowych. I znów korzystali z nowoczesnej technologii. Pomoc policyjnego drona okazuje się niezawodna - niestety zachowania kierowców pozostawiają wiele do życzenia.

PRZEMYSLAW JACH /East News
19.03.2022 03:32 Pożar w Piasecznie. Nie żyje jedna osoba

Wczoraj późnym wieczorem doszło do pożaru przy ul. Jodłowej w Piasecznie. I choć na początku wydawało się, że nikt nie został poszkodowany, to pożar okazał się tragiczny w skutkach. W trakcie przeszukania pogorzeliska strażacy znaleźli ciało jednej osoby.

Piaseczno
19.03.2022 03:30 Piaseczno. Wrzucił sąsiadowi granat do ogródka

Piaseczno. Po kłótni 52-latek wrzucił do ogródka swojego sąsiada granat. Zapewniał, że ma ich więcej. Policja natychmiast ruszyła na miejsce. Zaangażowano kontrterrorystów. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Jak podaje Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji, do zdarzenia doszło 11 sierpnia. Służby otrzymały zgłoszenie w sprawie granatu ręcznego wrzuconego przez 52-latka do ogródka sąsiada. - Sytuacja była o tyle trudna, że mężczyzna groził, iż takich "zabytków z czasów wojny" posiada w swoim domu jeszcze więcej - relacjonuje funkcjonariuszka.Dalsza część artykułu pod wideo. Do działań zaangażowano zespoły kontrterrorystyczne oraz minersko-pirotechniczne. Jak udało się ustalić, między sąsiadami od dłuższego czasu dochodziło do licznych konfliktów. Sprawca zdarzenia rzucił granatem, będąc pod wpływem alkoholu. - Dziś wiemy, że zagrożenia wybuchem nie było, i był to jedyny egzemplarz z rzekomej kolekcji - zapewnia Gąsowska.Służby zatrzymały 52-latka i przewiozły go do policyjnego aresztu. Poniżej publikujemy zdjęcia, udostępnione przez piaseczyńską policję. >>

W czasie akcji gaśniczej płonącego domku letniskowego schwytano jego podpalacza
19.03.2022 03:30 Podpalacz złapany na gorącym uczynku. Podłożył ogień pod domek letniskowy, a później zadawał pytania strażakom

Do strażaków walczących z ogniem nieustannie starał dotrzeć się mężczyzna. Kiedy zwrócił uwagę policji, prawda na temat podpalenia domku letniskowego w Zalesiu Górnym (pow. piaseczyński) szybko wyszła na jaw.Nietypowe doniesienia na temat podpalenia domku letniskowego we wsi Zalesie Górne nieopodal Piaseczna. Czujność policjantów obecnych na miejscu pozwoliła szybko schwytać mężczyznę odpowiedzialnego za podłożenie ognia.

Pożar/zrzutka.pl/5x7ypy
19.03.2022 03:28 Gigantyczny pożar strawił dom w Piasecznie. Należał do dziennikarki

Nieszczęśliwy wypadek spowodował pożar w Józefosławiu. We wtorek (29.06) ogień strawił cały dobytek. W akcji wzięło udział 114 strażaków.Poszkodowaną jest dziennikarka gazety.pl. Dzięki inicjatywie kolegów i koleżanek z redakcji, udało się już zebrać ponad 70 tys. zł by pomoc jej oraz rodzinie poszkodowanej w pożarze. Kwotę uzbierano dosłownie w dobę od pożaru.Z żywiołem przez ponad cztery godziny walczyła setka strażaków. Spalona została niemal cała konstrukcja. Do wypadku doszło we wtorek wieczorem, prawdopodobnie pożar powstał na skutek przepalenia przyłącza gazowego."O 17:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze garaży w Józefosławiu. Po siedmiu minutach ogień był już w części mieszkalnej - potwiedza Łukasz Darmofalski ze straży pożarnej w Piasecznie w rozmowie z wwainfo.- Cztery osoby finalnie trafiły do szpitala, ale nic poważnego im się nie stało - wróciły do domu tego samego dnia.Jak podaje gazeta.pl: "Przed budynkiem utworzył się kilkumetrowy pióropusz ognia, następnie zajęły się dach i elewacja." Jeden z użytkowników napisał pod postem strażaków na Facebooku, że: "Dym było widać z ponad 30 kilometrów". W Józefosławiu koło #Piaseczno palił się gaz ziemny ze skrzynki przyłączeniowej przy budynku mieszkalnym. W pierwszej fazie pożaru poparzone zostały dwie osoby. Trwa dogaszanie zarzewi ogniaWięcej: https://t.co/cthzd0us6f #StrażPożarna #Mazowsze #pozar pic.twitter.com/q9xL6uNBYp— Polskie Radio RDC (@rdcpolskieradio) June 29, 2021 Działania strażaków, jak podaje oficer prasowy Darmofalski, trwały do godziny 1:25 w nocy.W akcji wzięło udział 114 strażaków i 27 zastępów. Zniszczeniu uległ budynek bliźniaczy w drewnianej konstrukcji, a jego prawa strona została całkowicie spalona. Lokalne władze zorganizowały poszkodowanym tymczasowe mieszkanie na terenie gminy Piaseczno. Pogorzelców można wesprzeć biorąc udział w zbiórce: zrzutka.pl/5x7ypy lub pomagam.pl/dlajustynybr

Telefon na policję
19.03.2022 03:27 Zadzwonił na policję że porwali mu dziecko. Pojawił się patrol. Dostał mandat

Policja w Piasecznie otrzymała telefoniczne zawiadomienie o uprowadzeniu dziecka. Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna, który wykonał telefon chciał jedynie sprawdzić "czujność" służb. Na wyjątkowo nieodpowiedzialny krok zdecydował się jeden z mieszkańców Piaseczna. Mężczyzna zatelefonował pod alarmowy numer 112, by zgłosić uprowadzenie dziecka. W rozmowie z osobą dyżurującą przedstawił szczegółowe informacje dotyczące zdarzenia. Twierdził, że sprawcy poruszają się wozem, do którego zabrano dziecko. Mężczyzna opisał zarówno samochód jak i wygląd napastników. Policja zadecydowała o natychmiastowym wysłaniu funkcjonariuszy do miejsca wskazanego przez zawiadamiającego, który już na nich czekał. Okazało się jednak, że mundurowi przybyli bez potrzeby. Do żadnego porwania dziecka nie doszło. Mężczyzna złożył fałszywe zawiadomienie narażając służby na straty finansowe oraz bezpodstawnie zabierając ich czas. Okazało się bowiem, że zawiadamiając mundurowych o porwaniu chciał jedynie "sprawdzić ich czujność". Czyn taki jest wykroczeniem i podlega pod odpowiedzialność karną. Za swój wybryk nieodpowiedzialny mieszkaniec Piaseczna zapłaci mandat w wysokości 200 zł. To nie jedyne bezzasadne zawiadomienie policji w przeciągu ostatnich dni. Funkcjonariusze wzywani byli m.in. do zdrady małżeńskiej, czy mężczyzny, który wspiął się na drzewo i nie potrafił z niego zejść.W tym ostatnim przypadku policja z Piaseczna podjęła interwencję, rozstawiając odpowiedni sprzęt ratowniczy. Po zejściu z drzewa, zawiadamiający uciekł jednak bez słowa. Teraz poniesie konsekwencje.