Tragiczny finał kradzieży, mężczyzna ledwo przeżył. Policjanci znaleźli go w szpitalu

Autor Karolina Kraushar - 7 Września 2020
Włamanie do stacji transformatorowejŹródło: Wikipedia, By Pavvel70 - Own work, CC BY-SA 3.0,

Włamanie zakończyło się tragedią. 37-latek doznał ciężkich oparzeń po tym, jak w ubiegły weekend wtargnął do stacji transformatorowej w Józefosławiu. Według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna próbował ukraść miedziane elementy. Funkcjonariusze odnaleźli go w szpitalu.

Mężczyzna trafił do szpitala

O włamaniu do stacji transformatorowej policjanci dowiedzieli się od dyspozytora zakładu energetycznego. Policjanci z Piaseczna na miejscu nie zastali włamywacza. Domyślili się, że mężczyzna, który wszedł do środka został poparzony i potrzebował pomocy medycznej. Nie mylili się. Kiedy zadzwonili do najbliższego szpitala, otrzymali informację, że faktycznie zgłosił się do nich mężczyzna z poparzeniami.

Włamywacz został porażony

Kiedy mundurowi udali się do szpitala odkryli, że poszkodowany 37-latek, jest im już dobrze znany. - Mężczyzna już wcześniej dokonywał włamań z kradzieżą - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Funkcjonariuszom udało się porozmawiać z podejrzewanym. 37-latek przyznał, że wszedł do transformatorni z zamiarem kradzieży elementów miedzianych. - Jednak po wejściu wytworzył się łuk elektryczny, który dotkliwie go poraził - dodał Sawicki.

Był poparzony

Poszkodowany doznał ciężkich poparzeń trzeciego i czwartego stopnia. Jego stan nie pozwala na postawienie mu zarzutów. - Przestępstwo usiłowania kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Może ono jednak skończyć się również śmiercią lub kalectwem - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News