wawainfo.pl > Metro

Metro

Metro w Warszawie

metro-wikipedia
17.06.2022 02:02 Warszawa podpisała umowę na III linie metra

Warszawa podpisała umowę na prace przedprojektowe dla III linii metra. Ma ona przybliżyć miasto do realizacji pierwszego odcinka kolejnej odnogi podziemnej kolejki na Gocław. W pierwszym etapie powstanie sześć stacji. Wykonawca na przygotowanie projektu będzie miał 18 miesięcy.M3 zostanie poprowadzona ze stacji Stadion Narodowy. W pierwszym etapie powstaną stacje: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Gocław. Wybudowane zostanie także odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce. Będzie to druga taka stacja po Kabatach.- Podpisana właśnie umowa przybliża nas do realizacji pierwszego odcinka trzeciej linii i ogłoszenia postępowania w formule projektuj i buduj. Budowa metra ma priorytet, pomimo dość trudnej sytuacji finansowej miasta. Rozstrzygamy już przebieg trzeciej linii na pozostałych odcinkach. Prowadzimy także intensywne prace koncepcyjne dotyczące kolejnych linii i docelowego układu metra w stolicy – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. Umowa przedprojektowa "ETAP I - PRAG A- III linia meta wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Kozia Górka w Warszawie" została podpisana z firmą ILF Consulting Eingeers Polska.Jak informuje stołeczny ratusz, przebieg tego odcinka został wyznaczony na podstawie analiz niezależnych ekspertów i wniosków płynących z prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy.- Łączymy Pragę z centrum. Za ponad dwa lata powstanie most pieszo-rowerowy. Rozbudujemy także metro w prawobrzeżnej części Warszawy. Praski odcinek M3 znacznie ułatwi podróżowanie mieszkańcom dużych osiedli na Gocławiu, Grochowie i Kamionku – dodaje prezydent.Firma ILF Consulting Engineers Polska będzie miała 18 miesięcy (od dnia podpisania umowy) na przygotowanie m.in: projektu koncepcyjnego, ustalenia stref wpływu budowy obiektów metra na zabudowę sąsiadującą, ocenę stanu budynków w strefach wpływu budowy obiektów metra, analizę wpływu drgań i obciążeń dynamicznych na konstrukcje budynków i ludzi w nich przebywających a także specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Metro
19.03.2022 03:30 Pan położył się i zasnął na siedzeniach w metrze. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Metro. Godziny szczytu. W porannym pociągu zawsze jest niewiele miejsca. Tymczasem jeden mężczyzna zasnął, zajmując cały ciąg siedzeń. Co zrobić w takim przypadku?Informacji udzieliła nam rzeczniczka warszawskiego metra, Anna Bartoń.

rury.bródno
19.03.2022 03:27 Awaria wodociągowa na Targówku. Zapadł się chodnik

Przy skrzyżowaniu Bazyliańskiej z Rembielińską na Targówku doszło do awarii wodociągowej. Zapadł się chodnik i ścieżka rowerowa.Do zdarzenia doszło w piątek po południu (11.06) przy budowanej nowej stacji metra Bródno.