wawainfo.pl
Niewybuch

Metro Warszawskie

Akcja policji na budowie metra. Na miejscu saperzy, ewakuacja

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W rejonie budowy II linii metra na Bródnie natrafiono na niewybuch, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuchem zajęli się saperzy. Pracowników trzeba było ewakuować. Powstały także utrudnienia w ruchu tram

Niewybuch

Podczas prac związanych z budową II linii metra na Bródnie pracownicy natknęli się na niewybuch. Policja otrzymała zgłoszenie o 13:27, po czym niezwłocznie przybyła na miejsce. Pracownicy musieli zostać ewakuowani. Służby dokonały oględzin i oceniły, że jest to prawdopodobnie pocisk z czasów II wojny światowej. Niewybuch wydobyto po tym, jak wbiła się w niego "łyżka koparki". Pocisk miał około 40 cm.  Jeszcze przed godziną 15 na miejsce przybyli saperzy, którzy zabrali niewybuch ze sobą. Na miejscu nie znaleźli żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów.

Utrudnienia

Niespodziewane znalezisko spowodowało utrudnienia w budowie, zmuszając robotników do opuszczenia miejsca pracy. Sparaliżowana została także okoliczna komunikacja miejska. Tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe, uruchomiona została także linia Z na trasie Rondo Starzyńskiego – Żerań Wschodni. Przed godziną 14 tramwaje powróciły jednak do normalnego kursowania. 

II linia metra

Jak podaje ZTM, niewybuchy regularnie utrudniają prace nad II linią metra, powodując liczne opóźnienia. Podobnie było już przy budowie stacji Stadion Narodowy: "Podczas prac znaleziono około 130 niewybuchów z czasów II wojny światowej oraz fragmenty broni." Dodatkowym czynnikiem utrudniającym prace jest trudne podłoże geologiczne. Oddanie ostatnich odcinków II linii metra planowane jest do 2023 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >