Akcja policji na budowie metra. Na miejscu saperzy, ewakuacja

Autor Julian Bakuła - 19 Maja 2020
NiewybuchŹródło: Metro Warszawskie

W rejonie budowy II linii metra na Bródnie natrafiono na niewybuch, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuchem zajęli się saperzy. Pracowników trzeba było ewakuować. Powstały także utrudnienia w ruchu tramwajów. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Niewybuch

Podczas prac związanych z budową II linii metra na Bródnie pracownicy natknęli się na niewybuch. Policja otrzymała zgłoszenie o 13:27, po czym niezwłocznie przybyła na miejsce. Pracownicy musieli zostać ewakuowani. Służby dokonały oględzin i oceniły, że jest to prawdopodobnie pocisk z czasów II wojny światowej. Niewybuch wydobyto po tym, jak wbiła się w niego "łyżka koparki". Pocisk miał około 40 cm. Jeszcze przed godziną 15 na miejsce przybyli saperzy, którzy zabrali niewybuch ze sobą. Na miejscu nie znaleźli żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów.

Skandal po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Policja przegoniła ludzi w żałobieSkandal po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Policja przegoniła ludzi w żałobieCzytaj dalej

Utrudnienia

Niespodziewane znalezisko spowodowało utrudnienia w budowie, zmuszając robotników do opuszczenia miejsca pracy. Sparaliżowana została także okoliczna komunikacja miejska. Tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe, uruchomiona została także linia Z na trasie Rondo Starzyńskiego – Żerań Wschodni. Przed godziną 14 tramwaje powróciły jednak do normalnego kursowania.

Dzisiaj grzeje:
1. Skandal po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Policja przegoniła ludzi w żałobie
2. Spali na pieniądzach, brylowali na salonach, dziś niemal anonimowi. Najwięksi polscy bankruci

II linia metra

Jak podaje ZTM, niewybuchy regularnie utrudniają prace nad II linią metra, powodując liczne opóźnienia. Podobnie było już przy budowie stacji Stadion Narodowy: "Podczas prac znaleziono około 130 niewybuchów z czasów II wojny światowej oraz fragmenty broni." Dodatkowym czynnikiem utrudniającym prace jest trudne podłoże geologiczne. Oddanie ostatnich odcinków II linii metra planowane jest do 2023 roku.

Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w WarszawiePrzeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł w ogródku bardzo dziwne jajko. Po chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wykluło
  2. Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegóły
  3. Warszawiacy palą znicze przed siedzibą radiowej "Trójki"
  4. Ciężarówka potrąciła kobietę. Strażacy wyciągają ją spod pojazdu
  5. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  6. Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracja
Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 latKuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 latCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News