wawainfo.pl > Wiadomości > Akcja policji na budowie metra. Na miejscu saperzy, ewakuacja
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:25

Akcja policji na budowie metra. Na miejscu saperzy, ewakuacja

Niewybuch
Metro Warszawskie

Niewybuch

Podczas prac związanych z budową II linii metra na Bródnie pracownicy natknęli się na niewybuch. Policja otrzymała zgłoszenie o 13:27, po czym niezwłocznie przybyła na miejsce. Pracownicy musieli zostać ewakuowani. Służby dokonały oględzin i oceniły, że jest to prawdopodobnie pocisk z czasów II wojny światowej. Niewybuch wydobyto po tym, jak wbiła się w niego "łyżka koparki". Pocisk miał około 40 cm.  Jeszcze przed godziną 15 na miejsce przybyli saperzy, którzy zabrali niewybuch ze sobą. Na miejscu nie znaleźli żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów.

Utrudnienia

Niespodziewane znalezisko spowodowało utrudnienia w budowie, zmuszając robotników do opuszczenia miejsca pracy. Sparaliżowana została także okoliczna komunikacja miejska. Tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe, uruchomiona została także linia Z na trasie Rondo Starzyńskiego – Żerań Wschodni. Przed godziną 14 tramwaje powróciły jednak do normalnego kursowania. 

II linia metra

Jak podaje ZTM, niewybuchy regularnie utrudniają prace nad II linią metra, powodując liczne opóźnienia. Podobnie było już przy budowie stacji Stadion Narodowy: "Podczas prac znaleziono około 130 niewybuchów z czasów II wojny światowej oraz fragmenty broni." Dodatkowym czynnikiem utrudniającym prace jest trudne podłoże geologiczne. Oddanie ostatnich odcinków II linii metra planowane jest do 2023 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.