Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało

Autor Aleksandra Olbryt - 27 Września 2020
metroŹródło: Twitter / @DariuszMatecki

Metro w Warszawie było już miejscem wielu zabawnych, tragicznych i zaskakujących wydarzeń. Tym razem na tak zwanej "Patelni", czyli placu tuż przy wejściu do Metra Centrum, zebrało się kilku mężczyzn. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że grali oni na dudach, trzymając czerwone sztandary, a naprzeciwko nich zebrała się nieco większa grupa ludzi, która próbowała zagłuszyć "muzykę"... szczekaniem.

Metro Centrum: niecodzienne zderzenie dwóch światopoglądów

Metro Centrum, plac zwany "Patelnią". W niedzielę 27 września kilku mężczyzn w czarnych garniturach, trzymających czerwone sztandary z wizerunkiem złotego lwa, zaczęło grać na dudach. Inni rozdawali przechodniom ulotki. Jak się okazało, wydrukowano na nich hasła "Pomóż zatrzymać LGBT". Mężczyzn bez problemu udało się zidentyfikować jako członków stowarzyszenia Krucjata Młodych. Jej "żołnierze" opisują samych siebie jako "grupę młodych katolików świeckich (głównie studentów), którzy przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działają na rzecz obrony dziedzictwa chrześcijańskiego w coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości".

Dzisiaj grzeje:
1. 15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć
2. Nowy pomysł rządu bolesnym ciosem w emerytów. Zagrożonych utratą pieniędzy aż 750 tys. osób
3. Pilny apel policji. Liczy się każda minuta

Zagłuszyli ich... szczekaniem

W pewnym momencie do "muzyków" z Krucjaty podeszła grupka kilkudziesięciu kolorowo ubranych młodych ludzi. Wszystko wskazuje na to, że są to osoby identyfikujące się jako nieheteronormatywne, uważające działanie tego typu stowarzyszeń za krzywdzące i szkodliwe. Młodzi aktywiści postanowili więc zagłuszyć grających "krzyżowców", imitując odgłos szczekania. - Komentarz kolegi: "Jakby mi ktoś kiedyś powiedział że idąc Warszawą spotkam ludzi ze sztandarami grających na dudach a inni ludzie będą na nich szczekać to nie uwierzyłbym, i nawet oglądając to nagranie dalej nie wierzę" - napisał na Twitterze radny miasta Szczecin, Dariusz Matecki, który opublikował relację z wydarzenia na swoim profilu.

Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyjePorażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyjeCzytaj dalej

"Polska katolicka, a nie laicka"

Członkowie Krucjaty Młodych są znani z wykrzykiwania haseł „Polska katolicka, a nie laicka”. Ostatnio stosunkowo często można było ich spotkać w różnych miejscach w centrum stolicy, gdzie zbierali podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT” autorstwa Kai Godek. - Nie jesteśmy partią polityczną i nie jesteśmy też związani z którąkolwiek z nich, jednak ze względu na poważne upolitycznienie niemal wszystkich dziedzin życia zabieramy głos również w kwestiach politycznych walcząc o rozwiązania zgodne z katolicką doktryną i moralnością - podsumowują swoją misję aktywni działacze Krucjaty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencje
  2. Dorota Gardias w szpitalu. Przygnębiające, nieoficjalne informacje
  3. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
  4. Koronawirus w teatrze. Miał być jubileusz, zamiast tego odwołują spektakle
  5. Rydzyk uderzył mocno w Kaczyńskiego. TV Trwam wypuściła własny reportaż [ANALIZA]
PZPN potwierdził. Były piłkarz reprezentacji Polski ma koronawirusaPZPN potwierdził. Były piłkarz reprezentacji Polski ma koronawirusaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News