wawainfo.pl
metro

Twitter / @DariuszMatecki

Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało

27 Września 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Metro w Warszawie było już miejscem wielu zabawnych, tragicznych i zaskakujących wydarzeń. Tym razem na tak zwanej "Patelni", czyli placu tuż przy wejściu do Metra Centrum, zebrało się kilku mężczyzn. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fak

Metro Centrum: niecodzienne zderzenie dwóch światopoglądów

Metro Centrum, plac zwany "Patelnią". W niedzielę 27 września kilku mężczyzn w czarnych garniturach, trzymających czerwone sztandary z wizerunkiem złotego lwa, zaczęło grać na dudach. Inni rozdawali przechodniom ulotki. Jak się okazało, wydrukowano na nich hasła "Pomóż zatrzymać LGBT". Mężczyzn bez problemu udało się zidentyfikować jako członków stowarzyszenia Krucjata Młodych. Jej "żołnierze" opisują samych siebie jako "grupę młodych katolików świeckich (głównie studentów), którzy przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działają na rzecz obrony dziedzictwa chrześcijańskiego w coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości".

Zagłuszyli ich... szczekaniem

W pewnym momencie do "muzyków" z Krucjaty podeszła grupka kilkudziesięciu kolorowo ubranych młodych ludzi. Wszystko wskazuje na to, że są to osoby identyfikujące się jako nieheteronormatywne, uważające działanie tego typu stowarzyszeń za krzywdzące i szkodliwe. Młodzi aktywiści postanowili więc zagłuszyć grających "krzyżowców", imitując odgłos szczekania. - Komentarz kolegi: "Jakby mi ktoś kiedyś powiedział że idąc Warszawą spotkam ludzi ze sztandarami grających na dudach a inni ludzie będą na nich szczekać to nie uwierzyłbym, i nawet oglądając to nagranie dalej nie wierzę" - napisał na Twitterze radny miasta Szczecin, Dariusz Matecki, który opublikował relację z wydarzenia na swoim profilu.

"Polska katolicka, a nie laicka"

Członkowie Krucjaty Młodych są znani z wykrzykiwania haseł „Polska katolicka, a nie laicka”. Ostatnio stosunkowo często można było ich spotkać w różnych miejscach w centrum stolicy, gdzie zbierali podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT” autorstwa Kai Godek. - Nie jesteśmy partią polityczną i nie jesteśmy też związani z którąkolwiek z nich, jednak ze względu na poważne upolitycznienie niemal wszystkich dziedzin życia zabieramy głos również w kwestiach politycznych walcząc o rozwiązania zgodne z katolicką doktryną i moralnością - podsumowują swoją misję aktywni działacze Krucjaty.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >