wawainfo.pl
metro w Warszawie

pixabay.com/Jacek50

Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Metro w Warszawie bardzo mocno odczuło czasy epidemii. Liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej spadła drastycznie, co było szczególnie widoczne w święta wielkanocne. Jednak dzięki poluzowaniu regulacji dotyczących bezpieczeństwa j

Restrykcje w transporcie publicznym

Metro w Warszawie mocno odczuło spadek liczby pasażerów. Sytuacja spowodowana była restrykcjami dotyczącymi ilości osób mogących przebywać w jednym wagonie oraz zakazem przemieszczania się. Jednak w poniedziałek 20 kwietnia zasady te poluzowano, a warszawska komunikacja miejska od razu zanotowała wzrost przewożonych osób.

Ile osób podróżuje metrem?

Informacji na temat ilości osób podróżujących metrem przed epidemią udzielił nam rzecznik prasowy. Według przekazanych nam danych z II linii korzystało dziennie średnio 180-200 tys. osób, z I linii aż 550 tys. W trakcie trwania rygorystycznych obostrzeń spadek był bardzo wyraźny. Dziennie z II linii korzystało 33 tys. osób, a z I linii ponad 70 tys. Od poniedziałku metro znów notuje wzrost liczby przewożonych osób i powoli wraca do stanu sprzed epidemii. Ma to związek ze zniesieniem zakazu przemieszczania się.

Czy metro jest bezpieczne?

Zniesienie części zakazów nie oznacza powrotu do pełnej normalności. W wagonach nadal obowiązuje zasada zachowania dystansu oraz ograniczonej liczby przewożonych osób. Jak to się ma do coraz większej liczby pasażerów? Czy zasady bezpieczeństwa są zachowywane? - Pracownicy metra cały czas śledzą podgląd z monitoringu. Kontrolują przy tym stan zapełnienia wagonów. Do tej pory względy bezpieczeństwa nie były łamane. - powiedziała Anna Bartoń, rzecznik metra warszawskiego. - Jednak to nie metro odpowiada za podejmowanie działań w tym zakresie. Do takich czynności uprawniona jest policja. - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >