wawainfo.pl > Wiadomości > Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa

metro w Warszawie
pixabay.com/Jacek50

Restrykcje w transporcie publicznym

Metro w Warszawie mocno odczuło spadek liczby pasażerów. Sytuacja spowodowana była restrykcjami dotyczącymi ilości osób mogących przebywać w jednym wagonie oraz zakazem przemieszczania się. Jednak w poniedziałek 20 kwietnia zasady te poluzowano, a warszawska komunikacja miejska od razu zanotowała wzrost przewożonych osób.

Ile osób podróżuje metrem?

Informacji na temat ilości osób podróżujących metrem przed epidemią udzielił nam rzecznik prasowy. Według przekazanych nam danych z II linii korzystało dziennie średnio 180-200 tys. osób, z I linii aż 550 tys. W trakcie trwania rygorystycznych obostrzeń spadek był bardzo wyraźny. Dziennie z II linii korzystało 33 tys. osób, a z I linii ponad 70 tys. Od poniedziałku metro znów notuje wzrost liczby przewożonych osób i powoli wraca do stanu sprzed epidemii. Ma to związek ze zniesieniem zakazu przemieszczania się.

Czy metro jest bezpieczne?

Zniesienie części zakazów nie oznacza powrotu do pełnej normalności. W wagonach nadal obowiązuje zasada zachowania dystansu oraz ograniczonej liczby przewożonych osób. Jak to się ma do coraz większej liczby pasażerów? Czy zasady bezpieczeństwa są zachowywane? - Pracownicy metra cały czas śledzą podgląd z monitoringu. Kontrolują przy tym stan zapełnienia wagonów. Do tej pory względy bezpieczeństwa nie były łamane. - powiedziała Anna Bartoń, rzecznik metra warszawskiego. - Jednak to nie metro odpowiada za podejmowanie działań w tym zakresie. Do takich czynności uprawniona jest policja. - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: Warszawa Metro