Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa

Autor - 25 Kwietnia 2020
metro w WarszawieŹródło: pixabay.com/Jacek50

Metro w Warszawie bardzo mocno odczuło czasy epidemii. Liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej spadła drastycznie, co było szczególnie widoczne w święta wielkanocne. Jednak dzięki poluzowaniu regulacji dotyczących bezpieczeństwa już od poniedziałku coraz więcej osób znów korzysta z obu linii kolejki podziemnej. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje.

Restrykcje w transporcie publicznym

Metro w Warszawie mocno odczuło spadek liczby pasażerów. Sytuacja spowodowana była restrykcjami dotyczącymi ilości osób mogących przebywać w jednym wagonie oraz zakazem przemieszczania się. Jednak w poniedziałek 20 kwietnia zasady te poluzowano, a warszawska komunikacja miejska od razu zanotowała wzrost przewożonych osób.

Dzisiaj grzeje:
1. Zarząd Dróg Miejskich zdradził najnowsze plany. Pięć skrzyżowań się zmieni się w ronda
2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

Ile osób podróżuje metrem?

Informacji na temat ilości osób podróżujących metrem przed epidemią udzielił nam rzecznik prasowy. Według przekazanych nam danych z II linii korzystało dziennie średnio 180-200 tys. osób, z I linii aż 550 tys. W trakcie trwania rygorystycznych obostrzeń spadek był bardzo wyraźny. Dziennie z II linii korzystało 33 tys. osób, a z I linii ponad 70 tys. Od poniedziałku metro znów notuje wzrost liczby przewożonych osób i powoli wraca do stanu sprzed epidemii. Ma to związek ze zniesieniem zakazu przemieszczania się.

Czy metro jest bezpieczne?

Zniesienie części zakazów nie oznacza powrotu do pełnej normalności. W wagonach nadal obowiązuje zasada zachowania dystansu oraz ograniczonej liczby przewożonych osób. Jak to się ma do coraz większej liczby pasażerów? Czy zasady bezpieczeństwa są zachowywane? - Pracownicy metra cały czas śledzą podgląd z monitoringu. Kontrolują przy tym stan zapełnienia wagonów. Do tej pory względy bezpieczeństwa nie były łamane. - powiedziała Anna Bartoń, rzecznik metra warszawskiego. - Jednak to nie metro odpowiada za podejmowanie działań w tym zakresie. Do takich czynności uprawniona jest policja. - dodaje.

Uwaga, będą utrudnienia w ruchu. Drogowcy szykują prace na Bemowie i OchocieUwaga, będą utrudnienia w ruchu. Drogowcy szykują prace na Bemowie i OchocieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie zamawiaj w knajpie wody z cytryną. Konsekwencje mogą być opłakane
  2. Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekord
  3. Trzaskowski przekłada decyzję o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Powiedział do kiedy
  4. Wykolejenie tramwaju. Duże utrudnienia, składy na objazdach
  5. Poważny wypadek autostradzie. A2 całkowicie zablokowana, są ranni
  6. Zerowy VAT na kolejny rodzaj towaru? Teraz faktycznie czekają nas obniżki cen?
Zabraknie autobusów i tramwajów. Pasażerowie wracają do komunikacji miejskiej, nie wszyscy się zmieszcząZabraknie autobusów i tramwajów. Pasażerowie wracają do komunikacji miejskiej, nie wszyscy się zmieszcząCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News