wawainfo.pl > Ulice > Pan położył się i zasnął na siedzeniach w metrze. Co można zrobić w takiej sytuacji?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:30

Pan położył się i zasnął na siedzeniach w metrze. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Metro
wawainfo.pl

Metro. Godziny szczytu. W porannym pociągu zawsze jest niewiele miejsca. Tymczasem jeden mężczyzna zasnął, zajmując cały ciąg siedzeń. Co zrobić w takim przypadku?

Informacji udzieliła nam rzeczniczka warszawskiego metra, Anna Bartoń.

Metro w godzinach szczytu i mężczyzna, który zasnął na całej długości siedzeń. Co można zrobić?

Jak każdego dnia jechali do pracy, ktoś jednak postanowił dodatkowo upchać ich w wagonie. Mężczyzna zasnął w metrze w taki sposób, że zajął sobą wszystkie miejsca siedzące na całej długości.

O sprawie opowiedział nam nasz czytelnik, który zastanawiał się, co można zrobić w takiej sytuacji. Mimo wszystko, samotna interwencja mogłaby nie skończyć się dobrze.

Na to pytanie odpowiedziała rzeczniczka warszawskiego metra:

- W takich przypadkach najlepiej skorzystać z żółtego telefonu, który zawieszony jest na każdej stacji. Połączenie z niego jest bezpłatne, a możemy m.in. zadzwonić na policję, która w takich kwestiach ma największe uprawnienia - informowała Anna Bartoń.

- Połączenie można wykonać, klikając literkę A na klawiaturze numerycznej - mówiła.

Na ostatnich stacjach pojawia się również ochrona metra, która zawsze sprawdza wagony, ale nie zawsze może w pełni reagować na to, co dzieje się w środku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi: Metro
Powiązane