wawainfo.pl
Metro z nowymi pociągami

um.warszawa.pl

Wybrano nazwę dla nowych pociągów metra w Warszawie. Podoba wam się?

12 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Metro w Warszawie zyskało nowe pociągi, którym trzeba było nadać nazwę. Na szczęście warszawianki i warszawiacy wzięli udział w konkursie, dzięki czemu udało się wyłonić zwycięski tytuł dla składów. Konkurs właśnie się zakończył, a mieszkań

Metro z nowymi pociągami

Metro w Warszawie już niedługo wzbogaci się o 45 nowych sześciowagonowych składów. Oczywiście postanowiono nazwać pociągi, a o pomoc w wyłoniono najlepszego miana dla składów, ratusz poprosił mieszkańców stolicy. - Z propozycji nadesłanych przez mieszkańców Warszawy komisja w drodze głosowania wyłoniła 5 nazw - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy. Do wybranych przez komisję nazw przedstawiono również tę zgłoszoną przez dostawcę nowych pociągów, firmę Skoda.

Nazwy dla pociągów

W zorganizowanym konkursie mieszkańcy stolicy oddali 7698 głosów. Warszawiacy wybrali nazwę dla nowych pociągów spośród sześciu propozycji: MeWa, Morava, Siréna, Varsovia, Wavlak, Zygmunt. - Zwycięska okazała się nazwa "Varsovia", która w sumie zdobyła 2038 głosów, co daje prawie 26,5 procent z całości - podkreśliła Gałecka.

Nagroda dla autorki

Autorka zwycięskiej nazwy została uhonorowana dyplomem oraz obdarowana pakietem gadżetów od Metra Warszawskiego. - Dodatkowo weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem - zdradziła Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >