wawainfo.pl
Metro z nowymi pociągami

um.warszawa.pl

Wybrano nazwę dla nowych pociągów metra w Warszawie. Podoba wam się?

12 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Metro w Warszawie zyskało nowe pociągi, którym trzeba było nadać nazwę. Na szczęście warszawianki i warszawiacy wzięli udział w konkursie, dzięki czemu udało się wyłonić zwycięski tytuł dla składów. Konkurs właśnie się zakończył, a mieszkań

Metro z nowymi pociągami

Metro w Warszawie już niedługo wzbogaci się o 45 nowych sześciowagonowych składów. Oczywiście postanowiono nazwać pociągi, a o pomoc w wyłoniono najlepszego miana dla składów, ratusz poprosił mieszkańców stolicy. - Z propozycji nadesłanych przez mieszkańców Warszawy komisja w drodze głosowania wyłoniła 5 nazw - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy. Do wybranych przez komisję nazw przedstawiono również tę zgłoszoną przez dostawcę nowych pociągów, firmę Skoda.

Nazwy dla pociągów

W zorganizowanym konkursie mieszkańcy stolicy oddali 7698 głosów. Warszawiacy wybrali nazwę dla nowych pociągów spośród sześciu propozycji: MeWa, Morava, Siréna, Varsovia, Wavlak, Zygmunt. - Zwycięska okazała się nazwa "Varsovia", która w sumie zdobyła 2038 głosów, co daje prawie 26,5 procent z całości - podkreśliła Gałecka.

Nagroda dla autorki

Autorka zwycięskiej nazwy została uhonorowana dyplomem oraz obdarowana pakietem gadżetów od Metra Warszawskiego. - Dodatkowo weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem - zdradziła Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

Czytaj więcej >
Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >