Wybrano nazwę dla nowych pociągów metra w Warszawie. Podoba wam się?

Autor Karolina Kraushar - 12 Września 2020
Metro z nowymi pociągamiŹródło: um.warszawa.pl

Metro w Warszawie zyskało nowe pociągi, którym trzeba było nadać nazwę. Na szczęście warszawianki i warszawiacy wzięli udział w konkursie, dzięki czemu udało się wyłonić zwycięski tytuł dla składów. Konkurs właśnie się zakończył, a mieszkańcy stolicy oddali prawie osiem tysięcy głosów. Nowe pociągi będą się nazywać “Varsovia”.

Metro z nowymi pociągami

Metro w Warszawie już niedługo wzbogaci się o 45 nowych sześciowagonowych składów. Oczywiście postanowiono nazwać pociągi, a o pomoc w wyłoniono najlepszego miana dla składów, ratusz poprosił mieszkańców stolicy. - Z propozycji nadesłanych przez mieszkańców Warszawy komisja w drodze głosowania wyłoniła 5 nazw - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy. Do wybranych przez komisję nazw przedstawiono również tę zgłoszoną przez dostawcę nowych pociągów, firmę Skoda.

Nazwy dla pociągów

W zorganizowanym konkursie mieszkańcy stolicy oddali 7698 głosów. Warszawiacy wybrali nazwę dla nowych pociągów spośród sześciu propozycji: MeWa, Morava, Siréna, Varsovia, Wavlak, Zygmunt. - Zwycięska okazała się nazwa "Varsovia", która w sumie zdobyła 2038 głosów, co daje prawie 26,5 procent z całości - podkreśliła Gałecka.

Nagroda dla autorki

Autorka zwycięskiej nazwy została uhonorowana dyplomem oraz obdarowana pakietem gadżetów od Metra Warszawskiego. - Dodatkowo weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem - zdradziła Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News