wawainfo.pl
Straz Metra Warszawskiego na peronie II linii

Marek BAZAK/East News

Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Z powodu prac remontowych na I linii metra w najbliższy weekend (07-08.11) metro kursować będzie na skróconej trasie: Stokłosy-Młociny. Pasażerom udostępnione zostaną autobusy zastępcze, których trasy dostosowane zostaną do zmian w kurs

W weekend zmiany w metrze

W najbliższy weekend (07-08.11) nastąpią zmiany z kursowaniu metra na I linii. Z powodu remontu podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Imielin od początku kursowania linii dziennych w sobotę aż do ostatniego kursu w niedzielę metro pojedzie skróconą trasą.

"W tym czasie pociągi linii M1 będą jeździły na trasie STOKŁOSY – MŁOCINY" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Pasażerom udostępnione zostaną zastępcze autobusy, których trasy dostosowane zostaną do zmian w kursowaniu metra. 

Autobusy zastępcze

Uruchomiona zostanie linia ZM1, która pojedzie trasą: METRO KABATY – al. Komisji Edukacji Narodowej – METRO URSYNÓW. Z kolei trasy autobusów 710, 724 i 742 zmienią się tak, aby nadal można było dojechać nimi do metra, do stacji Stokłosy.

Pojadą one trasą: PIASECZNO (KOŚCIELNA) / PIASECZNO (GERBERA) / GÓRA KALWARIA (RYNEK) – … – Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – Ciszewskiego – URSYNÓW PŁD. (powrót: URSYNÓW PŁD. – al. Komisji Edukacji Narodowej – Wąwozowa – (…) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Incydent w metrze

Ostatnio informowaliśmy o szokującym incydencie w warszawskim metrze. Mężczyzna jadący komunikacją publiczną bez maseczki stał się agresywny po tym, jak współpasażerka zwróciła mu uwagę na to, że nie przestrzega obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Tym samym wagonem jechał policjant w cywilu. - Policjant był świadkiem, jak 26-latek zwyzywał wulgarnie kobietę, która zwróciła mężczyźnie uwagę, żeby założył maseczkę - poinformował Mariusz Mrozek ze stołecznej komendy. Policjant podjął interwencję, unieruchamiając agresywnego mężczyznę.

Szarpanina została nagrana

Cała sytuacja została uwieczniona na filmie, który upubliczniono na YouTube. Widzimy na nim, jak policjant wraz z innym pasażerem próbują wydostać agresora z wagonu metra. Mężczyzna zapiera się w drzwiach metra.

W końcu udaje się wyciągnąć go na peron, na który w międzyczasie wezwano posiłki. Warto pamiętać, w związku z włączeniem terytorium całej Polski do czerwonej strefy jesteśmy zobowiązani do zasłaniania ust i nosa z pomocą maseczki, chustki, szalika czy innej osłony we wszystkich miejscach publicznych - zarówno w komunikacji publicznej, jak i na zewnątrz, na świeżym powietrzu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Aleje Jerozolimskie przejdą przemianę.

Ulice

Aleje Jerozolimskie się zmienią. Stołeczny ratusz przedstawił plan

Czytaj więcej >

Ulice

Kabaty: rowerzysta potrącony na pasach

Czytaj więcej >
Potrącenie na Bródnie

Ulice

Dziecko nagle wyrwało się mamie i wbiegło pod samochód. Kierująca daewoo nie zdążyła wyhamować

Czytaj więcej >
Facebook / Warszawska Wola [na zdjęciu auto poszkodowanego]

Ulice

Miał na ustach pianę, nagle rzucił się na matkę z dzieckiem. Uciekł potrącając kolejne auto

Czytaj więcej >
Zatrzymano złodzieja rowerów

Ulice

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

Czytaj więcej >
Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg przy stacji Warszawa Gołąbki.

Ulice

Mężczyzna przechodził przez tory, pociąg nie zdążył wyhamować. Nie żyje

Czytaj więcej >