Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

Autor Julian Bakuła - 3 Listopada 2020
Straz Metra Warszawskiego na peronie II liniiŹródło: Marek BAZAK/East News

Z powodu prac remontowych na I linii metra w najbliższy weekend (07-08.11) metro kursować będzie na skróconej trasie: Stokłosy-Młociny. Pasażerom udostępnione zostaną autobusy zastępcze, których trasy dostosowane zostaną do zmian w kursowaniu metra.

Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencjeMinisterstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencjeCzytaj dalej

W weekend zmiany w metrze

W najbliższy weekend (07-08.11) nastąpią zmiany z kursowaniu metra na I linii. Z powodu remontu podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Imielin od początku kursowania linii dziennych w sobotę aż do ostatniego kursu w niedzielę metro pojedzie skróconą trasą.

"W tym czasie pociągi linii M1 będą jeździły na trasie STOKŁOSY – MŁOCINY" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Pasażerom udostępnione zostaną zastępcze autobusy, których trasy dostosowane zostaną do zmian w kursowaniu metra.

Autobusy zastępcze

Uruchomiona zostanie linia ZM1, która pojedzie trasą: METRO KABATY – al. Komisji Edukacji Narodowej – METRO URSYNÓW. Z kolei trasy autobusów 710, 724 i 742 zmienią się tak, aby nadal można było dojechać nimi do metra, do stacji Stokłosy.

Pojadą one trasą: PIASECZNO (KOŚCIELNA) / PIASECZNO (GERBERA) / GÓRA KALWARIA (RYNEK) – … – Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – Ciszewskiego – URSYNÓW PŁD. (powrót: URSYNÓW PŁD. – al. Komisji Edukacji Narodowej – Wąwozowa – (…) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Najpiękniejsza wieś w całej Polsce. Jest niesamowita, warto ją odwiedzić
3. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje

Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaTrzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaCzytaj dalej

Incydent w metrze

Ostatnio informowaliśmy o szokującym incydencie w warszawskim metrze. Mężczyzna jadący komunikacją publiczną bez maseczki stał się agresywny po tym, jak współpasażerka zwróciła mu uwagę na to, że nie przestrzega obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Tym samym wagonem jechał policjant w cywilu. - Policjant był świadkiem, jak 26-latek zwyzywał wulgarnie kobietę, która zwróciła mężczyźnie uwagę, żeby założył maseczkę - poinformował Mariusz Mrozek ze stołecznej komendy. Policjant podjął interwencję, unieruchamiając agresywnego mężczyznę.

Szarpanina została nagrana

Cała sytuacja została uwieczniona na filmie, który upubliczniono na YouTube. Widzimy na nim, jak policjant wraz z innym pasażerem próbują wydostać agresora z wagonu metra. Mężczyzna zapiera się w drzwiach metra.

W końcu udaje się wyciągnąć go na peron, na który w międzyczasie wezwano posiłki. Warto pamiętać, w związku z włączeniem terytorium całej Polski do czerwonej strefy jesteśmy zobowiązani do zasłaniania ust i nosa z pomocą maseczki, chustki, szalika czy innej osłony we wszystkich miejscach publicznych - zarówno w komunikacji publicznej, jak i na zewnątrz, na świeżym powietrzu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Była gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaByła gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostateczne decyzje rządu, nowe zasady i restrykcje to już fakt. Konferencja premiera wprowadza poważne zmiany
  2. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowana
  5. Byliśmy dzisiaj przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Nie takiego widoku się spodziewaliśmy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Marcin Gortat mieszka jak prawdziwy król. Pławi się w luksusach, jego rezydencja to istny pałac (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News