wawainfo.pl
Straz Metra Warszawskiego na peronie II linii

Marek BAZAK/East News

Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Z powodu prac remontowych na I linii metra w najbliższy weekend (07-08.11) metro kursować będzie na skróconej trasie: Stokłosy-Młociny. Pasażerom udostępnione zostaną autobusy zastępcze, których trasy dostosowane zostaną do zmian w kurs

W weekend zmiany w metrze

W najbliższy weekend (07-08.11) nastąpią zmiany z kursowaniu metra na I linii. Z powodu remontu podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Imielin od początku kursowania linii dziennych w sobotę aż do ostatniego kursu w niedzielę metro pojedzie skróconą trasą.

"W tym czasie pociągi linii M1 będą jeździły na trasie STOKŁOSY – MŁOCINY" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Pasażerom udostępnione zostaną zastępcze autobusy, których trasy dostosowane zostaną do zmian w kursowaniu metra. 

Autobusy zastępcze

Uruchomiona zostanie linia ZM1, która pojedzie trasą: METRO KABATY – al. Komisji Edukacji Narodowej – METRO URSYNÓW. Z kolei trasy autobusów 710, 724 i 742 zmienią się tak, aby nadal można było dojechać nimi do metra, do stacji Stokłosy.

Pojadą one trasą: PIASECZNO (KOŚCIELNA) / PIASECZNO (GERBERA) / GÓRA KALWARIA (RYNEK) – … – Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – Ciszewskiego – URSYNÓW PŁD. (powrót: URSYNÓW PŁD. – al. Komisji Edukacji Narodowej – Wąwozowa – (…) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Incydent w metrze

Ostatnio informowaliśmy o szokującym incydencie w warszawskim metrze. Mężczyzna jadący komunikacją publiczną bez maseczki stał się agresywny po tym, jak współpasażerka zwróciła mu uwagę na to, że nie przestrzega obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Tym samym wagonem jechał policjant w cywilu. - Policjant był świadkiem, jak 26-latek zwyzywał wulgarnie kobietę, która zwróciła mężczyźnie uwagę, żeby założył maseczkę - poinformował Mariusz Mrozek ze stołecznej komendy. Policjant podjął interwencję, unieruchamiając agresywnego mężczyznę.

Szarpanina została nagrana

Cała sytuacja została uwieczniona na filmie, który upubliczniono na YouTube. Widzimy na nim, jak policjant wraz z innym pasażerem próbują wydostać agresora z wagonu metra. Mężczyzna zapiera się w drzwiach metra.

W końcu udaje się wyciągnąć go na peron, na który w międzyczasie wezwano posiłki. Warto pamiętać, w związku z włączeniem terytorium całej Polski do czerwonej strefy jesteśmy zobowiązani do zasłaniania ust i nosa z pomocą maseczki, chustki, szalika czy innej osłony we wszystkich miejscach publicznych - zarówno w komunikacji publicznej, jak i na zewnątrz, na świeżym powietrzu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki / East News

Ulice

Zderzenie dwóch osobówek na Grójeckiej, jedna osoba w szpitalu. Są opóźnienia w komunikacji miejskiej

Czytaj więcej >

Ulice

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ulice

Mieszkańcy Warszawy czekali bardzo długo, ale w końcu jest. Ważne oświadczenie urzędu miasta

Czytaj więcej >

Ulice

Pierwsze skutki nowego prawa drogowego. Coraz mniej ofiar

Czytaj więcej >

Ulice

Fotoradary na Moście Poniatowskiego zaczęły działać, posypią się mandaty

Czytaj więcej >

Ulice

Tłok w komunikacji miejskiej. Miasto Jest Nasze publikuje zdjęcia

Czytaj więcej >