wawainfo.pl > Bemowo

Bemowo

Dzielnica Bemowo

None
19.06.2023 12:29 SBM FFestival 2023 – kto wystąpi?

Zapowiadana jako najciekawsza edycja rozpala wyobraźnię słuchaczy od miesięcy. Święto wytwórni SBM powraca na festiwalową mapę Polski z przytupem. Tym razem SBM FFestival potrwa aż 4 dni! Kogo możemy spodziewać się na scenie? Czym nas zaskoczą organizatorzy? Sprawdźcie!

Areszt na Bemowie
18.06.2022 02:02 Areszt dla mężczyzny, który znęcał się nad 67-letnim ojcem. Policję zawiadomił maltretowany rodzic

34-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 67-letnim ojcem. W końcu rodzic nie wytrzymał i zgłosił sprawę na policję. Jego syn został aresztowany na dwa miesiące, a grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Bemowo
19.03.2022 03:38 Mieszkania za 2 tys. za metr w Warszawie? Nowy plan Ratusza

Mieszkania za 2 tys. zł za metr w Warszawie? To kolejne projekty ratusza dot. formuły TBS, czyli najmu długotrwałego, w którym najemcy płaczą bardzo niski czynsz. To kolejne tego typu budownictwo powstające na terenie Warszawy.Tym razem kolejne TBS-y wybudowane zostaną na Bemowie.

Remont
19.03.2022 03:31 Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli. Wyznaczono objazdy

Władze Warszawy informują o utrudnieniach związanych z budową metra i remontem dróg. Od 27 sierpnia urzędnicy otworzą wschodnią jezdnię ulicy Powstańców Śląskich. W piątek na trasy wrócą tramwaje, jednak od 28 sierpnia tramwajarze zamkną wlot Księcia Janusza. Przedstawiciele Ratusza wydali komunikat o zmianach w ruchu drogowym na Woli i Bemowie. Utrudnienia wywołuje rozwój II linii metra oraz remonty dróg. 27 sierpnia wykonawcy bemowskiego odcinka II linia metra otworzą wschodnią jezdnię Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z Górczewską. Tam udostępnione zostaną trzy pasy ruchu. Po minięciu skrzyżowania z Górczewską na kierowców będą czekać dwa pasy ruchu z wydzielonym lewoskrętem. Na trasy wypuszczone zostaną linie nocne N01, N42 i N43. Od soboty do standardowych przejazdów wrócą linie 112, 171, 190, 523 i Z10.>Zamknięta ulica Księcia Janusza Wykonawcy odnowią nawierzchnię ulicy Górczewskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Księcia Janusza. W piątek, od 21:00 do 30 sierpnia nieprzejezdny będzie wlot na ulicę Górczewską. Do końca weekendu z ulicy Olbrachta można będzie jedynie skręcić w Górczewską. Na Księcia Janusza dojedziemy ulicami Brożka lub Ciołka. Jadąc w kierunku Bemowa, utrudnienia ominąć można ulicami Elekcyjną, Wolską i Deotymy. Przez Górczewską przejedzie jedynie komunikacja miejska. >

Policja zatrzymanie
19.03.2022 03:30 Potrącenie pieszego w dzielnicy Bemowo. Jeden z mężczyzn w aucie był poszukiwany

W środę wieczorem samochód osobowy potrącił pieszego nieopodal skrzyżowania Górczewskiej z Konarskiego. Okazało się, że jedna z osób w aucie poszukiwana była przez policję z Żywca.

Bemowo
19.03.2022 03:28 Wypadek na Bemowie. Na miejscu mogą tworzyć się korki

Bemowo: samochód zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej na wysokości ul. Radiowej i Szadkowskiego. Auto znalazło się na torowisku i zablokowało przejazd jadących tamtędy tramwajom. Utrudnienia zostały już usunięte, ale w okolicy wciąż mogą tworzyć się korki.Do zdarzenia doszło przed godzina 7 rano.

pies.czipowanie
19.03.2022 03:27 Zaczipuj psa - darmowa akcja Schroniska na Paluchu

12 czerwca Schronisko na Paluchu zaprasza na darmowe czipowanie psów podczas VI Pikniku Sportowego "Pies na medal". W godzinach 10:00 - 15:00 na terenie OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 każdy chętny właściciel czworonoga będzie mógł skorzystać z tej usługi.“Psy zaczipowane, w przypadku zagubienia się, nie muszą przyjeżdżać do schroniska i przeżywać ogromnego stresu z tym związanego. Po znalezieniu odwożone są do właściciela” – zachęca do udziału w akcji Ratusz.