Seria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkę

Autor Alicja Guz - 31 Maja 2020
strażacyŹródło: Pixabay

W nocy z 30 na 31 maja doszło do pożaru w bloku przy ulicy Wolfkego. Ogniem zajęła się wycieraczka pod drzwiami mieszkania na 9. piętrze. Z naszych ustaleń wynika, że tej samej nocy paliły się jeszcze dwie inne wycieraczki na 3. i 4. piętrze.

Pożar w bloku na Bemowie

Jak podaje straż pożarna, około godziny 1:40 w nocy z 30 na 31 maja doszło do pożaru na 9. piętrze w bloku przy ulicy Wolfkego. - Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy państwowej straży pożarnej. Miały palić się drzwi do mieszkania na dziewiątym piętrze. Po przybyciu faktycznie potwierdziło się zgłoszenie - informuje kpt. Wojciech Kapczyński z PSP w Warszawie. - Co prawda drzwi zostały ugaszone przed naszym przybyciem, więc nasze działania polegały na ich dokładnym dogaszeniu i oddymieniu lokalu, w którym te drzwi się paliły - dodaje strażak. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Dzisiaj grzeje:
1. Spłonęło BMW na Moście Północnym
2. Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymu

Będzie śledztwo w sprawie pożaru na Bemowie

Jak udało nam się ustalić, tej samej nocy paliły się jeszcze dwie inne wycieraczki na 3. i 4. piętrze. Sprawę bada policja. - W tej chwil trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia Planowane są również czynności procesowe z udziałem biegłego sądowego do spraw pożarnictwa - informuje nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. - Postępowanie będzie miało za zadanie ustalić, co się stało, ewentualnie kto jest za to odpowiedzialny - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. MZ wydało ważny komunikat, ogromne zagrożenie dla zdrowia. Dotyczy aż 31% Polaków i 21% Polek
  2. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  3. Wepchnęli go do auta, odjechali w nieznanym kierunku. Natychmiast wezwano policję
  4. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  5. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem. Alert ogłoszono dla ośmiu województw
  6. Loty do Polski i z Polski będą wznowione. Popularna linia lotnicza właśnie wydała nagły komunikat
Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyjąSamochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyjąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Gdzie będą nowe stacje metra? Zapadły kluczowe decyzje, wojewoda wydał komunikatGdzie będą nowe stacje metra? Zapadły kluczowe decyzje, wojewoda wydał komunikatCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News