wawainfo.pl
strażacy

Pixabay

Seria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkę

31 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W nocy z 30 na 31 maja doszło do pożaru w bloku przy ulicy Wolfkego. Ogniem zajęła się wycieraczka pod drzwiami mieszkania na 9. piętrze. Z naszych ustaleń wynika, że tej samej nocy paliły się jeszcze dwie inne wycieraczki na 3. i 4. piętrze.

Pożar w bloku na Bemowie

Jak podaje straż pożarna, około godziny 1:40 w nocy z 30 na 31 maja doszło do pożaru na 9. piętrze w bloku przy ulicy Wolfkego. - Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy państwowej straży pożarnej. Miały palić się drzwi do mieszkania na dziewiątym piętrze. Po przybyciu faktycznie potwierdziło się zgłoszenie - informuje kpt. Wojciech Kapczyński z PSP w Warszawie. - Co prawda drzwi zostały ugaszone przed naszym przybyciem, więc nasze działania polegały na ich dokładnym dogaszeniu i oddymieniu lokalu, w którym te drzwi się paliły - dodaje strażak. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Będzie śledztwo w sprawie pożaru na Bemowie

Jak udało nam się ustalić, tej samej nocy paliły się jeszcze dwie inne wycieraczki na 3. i 4. piętrze. Sprawę bada policja. - W tej chwil trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia  Planowane są również czynności procesowe z udziałem biegłego sądowego do spraw pożarnictwa - informuje nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. - Postępowanie będzie miało za zadanie ustalić, co się stało, ewentualnie kto jest za to odpowiedzialny - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublin

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >