wawainfo.pl > Wiadomości > Seria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkę
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:24

Seria podpaleń w bloku na Bemowie. Podpalacz uwziął się na jedną klatkę

strażacy
Pixabay

Pożar w bloku na Bemowie

Jak podaje straż pożarna, około godziny 1:40 w nocy z 30 na 31 maja doszło do pożaru na 9. piętrze w bloku przy ulicy Wolfkego. - Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy państwowej straży pożarnej. Miały palić się drzwi do mieszkania na dziewiątym piętrze. Po przybyciu faktycznie potwierdziło się zgłoszenie - informuje kpt. Wojciech Kapczyński z PSP w Warszawie. - Co prawda drzwi zostały ugaszone przed naszym przybyciem, więc nasze działania polegały na ich dokładnym dogaszeniu i oddymieniu lokalu, w którym te drzwi się paliły - dodaje strażak. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Będzie śledztwo w sprawie pożaru na Bemowie

Jak udało nam się ustalić, tej samej nocy paliły się jeszcze dwie inne wycieraczki na 3. i 4. piętrze. Sprawę bada policja. - W tej chwil trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia  Planowane są również czynności procesowe z udziałem biegłego sądowego do spraw pożarnictwa - informuje nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. - Postępowanie będzie miało za zadanie ustalić, co się stało, ewentualnie kto jest za to odpowiedzialny - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane