wawainfo.pl > Dzielnice > Mieszkania za 2 tys. za metr w Warszawie? Nowy plan Ratusza
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Mieszkania za 2 tys. za metr w Warszawie? Nowy plan Ratusza

Bemowo
UM Warszawa

Mieszkania za 2 tys. zł za metr w Warszawie? To kolejne projekty ratusza dot. formuły TBS, czyli najmu długotrwałego, w którym najemcy płaczą bardzo niski czynsz. To kolejne tego typu budownictwo powstające na terenie Warszawy.

Tym razem kolejne TBS-y wybudowane zostaną na Bemowie.

Mieszkania za 2 tys. zł za metr w Warszawie? Tanie mieszkania na długotrwały wynajem

- To kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Warszawie. Niedawno oddaliśmy w ręce warszawiaków 215 mieszkań na Pradze-Północ, a teraz budujemy kolejnych 235 na Bemowie. Bardzo się cieszę, że liczba mieszkań TBS stale wzrasta i zapraszam wszystkich chętnych do składania wniosków - mówiła wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra.

Z 235 wolnych pozostało jedynie 60. Wnioski o chęć zajęcia mieszkania można zgłaszać jeszcze do 10 września 2021, a koniec inwestycji zaplanowany jest na 2023 rok.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego zajmuje się budową mieszkań na terenie całej Polski. Celem jest stworzenie przestrzeni z tanimi mieszkaniami na długotrwały najem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kupno swoich czterech kątów.

Ze względu na charakter przedsięwzięcia, za mieszkanie trzeba zapłacić część wkładu własnego.

Procentowy udział partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego jest ustalony na 30 proc. kosztu budowy jednego metra kwadratowego powierzchni lokalu, który wynosi 7312 zł. Przyszły najemca będzie zobowiązany do wpłaty kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu oraz opłaty partycypacyjnej (2193,60 zł za m2 x liczba metrów lokalu) - informuje Urząd Miasta.

Czy TBS-y to przyszłość budownictwa?

Ze względu na szalejące ceny mieszkań w Polsce, a szczególnie w dużych miastach, TBS jest dla wielu jedyną możliwością na spokojne życie w czterech kątach.

Choć mieszkanie nie jest ich, to długotrwały wynajem pozwala na niemal te same możliwości, co życie w swoich czterech kątach, a jest o wiele tańszy.

Zaletą TBS-ów jest przystępny czynsz, który specjalnie jest obniżony, by uatrakcyjnić miejsce, w którym jest budowany.

Istotna jest również lokalizacja - TBS-y często stawiane są w atrakcyjnych miejscach, z którymi łatwo się skomunikować autobusami, metrem czy samochodem.

- W pobliżu będą się znajdowały nowe stacje II linii metra, pętla autobusowa i tramwajowa Osiedle Górczewska oraz trasa szybkiego ruchu S-8. Poza tym w bezpośredniej okolicy jest wiele punktów usługowych, instytucji oświatowych oraz służby zdrowia. Nieopodal znajduje się Urząd Dzielnicy Bemowo, a w bliskim sąsiedztwie zlokalizowane są centra i pasaże handlowe. Wokół nie brakuje też terenów zielonych: Las Bemowski, Forty Bema, Park Górczewska, Kampinos - informowano.

Ponadto mieszkania są wykończone i po części wyposażone.

- Mieszkania zostaną wykończone – na podłogach znajdą się panele oraz gres, a kuchnie i łazienki będą wyposażone w niezbędne sprzęty - brzmiał komunikat Urzędu Miasta.

Podobne rozwiązania praktykowane są w całej Europie i w niektórych krajach, jak np. w Niemczech, cieszą się bardzo dużą popularnością.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: UM Warszawa

Powiązane