wawainfo.pl > Wiadomości > Areszt dla mężczyzny, który znęcał się nad 67-letnim ojcem. Policję zawiadomił maltretowany rodzic
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 18.06.2022 02:02

Areszt dla mężczyzny, który znęcał się nad 67-letnim ojcem. Policję zawiadomił maltretowany rodzic

Areszt na Bemowie
Emil Kraczkowski/East News - zdjęcie ilustracyjne

34-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 67-letnim ojcem. W końcu rodzic nie wytrzymał i zgłosił sprawę na policję. Jego syn został aresztowany na dwa miesiące, a grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Znęcał się i bił ojca

Zgłoszenie otrzymała Komenda Rejonowa Policji na Bemowie. 67-letni mężczyzna zwierzył się, że od jakiegoś czasu jego 34-letni syn znęca się nad nim zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Wszystko za sprawą częstych nadużywania alkoholu. Pod jego wpływem 34-latek wszczynał awantury, które kończyły się biciem swojego ojca pięścią, a nawet duszeniem.

Z zeznań ojca wynika, że jego syn miał grozić mu podpaleniem oraz zabiciem. 67-latek wielokrotnie musiał uciekać z domu w obawie o swoje życie.

Miarka się przebrała

Ostatecznie zdecydował się zgłosić sprawę na policję. Funkcjonariusze wybrali się na poszukiwanie oprawcy, który ostatecznie został odnaleziony na przystanku autobusowym.

Wykrzykując wulgarne hasła, w wyjątkowo agresywny sposób zwracał się do policji, która ostatecznie zadecydowała o jego zatrzymaniu.

Mężczyzna trafił na dwa miesiące do aresztu. Usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoim ojcem.

34-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wola.policja.waw.pl, wawainfo.pl

Źródło zdjęcia: Emil Kraczkowski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Bemowo