wawainfo.pl
W galerii handlowej na Bemowie ma powstać kościół Społeczności Chrześcijańskiej.

Pixabay

W galerii handlowej powstanie kościół

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Z inicjatywy Społeczności Chrześcijańskiej "Zachód" w galerii handlowej na Bemowie już jesienią ma zacząć działać protestancki kościół. Obok ma funkcjonować punkt bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej dla wszystkich potrzebujących. Trwa zbiórka pieniędzy na konieczne prace remontowe.

Kościół w galerii handlowej na Bemowie

Stojąca za inicjatywą utworzenie kościoła protestanckiego w galerii handlowej na Bemowie Społeczność Chrześcijańska "Zachód" powiązana jest z innymi warszawskimi wspólnotami Kościoła Chrystusowego w RP, który z kolei przynależy do "dużej i różnorodnej rodziny kościołów ewangelicznych".

- Wspólnoty ewangeliczne należą do większej rodziny wyznań protestanckich, które obok katolicyzmu i prawosławia stanowią główne gałęzie chrześcijaństwa - czytamy na stronie Społeczności.

Kościół ma funkcjonować w wynajmowanym przez wspólnotę lokalu należącym do galerii handlowej, który jednak wymaga kosztownego remontu, w związku z czym trwa zbiórka pieniędzy na przeprowadzenie koniecznych renowacji.

Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli Społeczności wyremontowany punkt ma umożliwić kontynuację dotychczasowego zaangażowania społecznego, którego wyrazem było dotychczas "wspieranie seniorów w czasie pandemii, obóz dla dzieci z rodzin uchodźczych, przeprowadzenie warsztatu o higienie zdrowia psychicznego, świąteczna impreza w ośrodku wsparcia dla mam z dziećmi czy remont mieszkania dla potrzebujących rodzin w Polsce i Mołdawii".

Nowa siedziba kościoła ma składać się m.in. z sali konferencyjnej na 120 z zapleczem multimedialnym, kawiarni z zapleczem dla cateringu, dwóch sal zaprojektowanych z myślą o prowadzeniu w nich zajęć edukacyjnych czy warsztatów dla dzieci i rodzin z sąsiedztwa oraz otwartego dla wszystkich potrzebujących konsultacyjno-poradniczego punktu wsparcia psychicznego.

- Dzięki hojności osób będących częścią Wspólnoty oraz naszych partnerów (np. zaprzyjaźnionych parafii) udało nam się do tej pory zebrać połowę potrzebnej sumy – 250 000 zł. Potrzebujemy zebrać drugie tyle. Remont musi zakończyć się w lipcu br. - czytamy w opisie zbiórki.

W ramach dotychczas przeprowadzonych prac udało się wyburzyć, rozebrać i zdemontować stare instalacje i doprowadzić pomieszczenia do stanu surowego zamkniętego. Dalsze prace obejmą m.in. montaż instalacji wentylacyjnych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, zbudowanie ściań działowych czy projekt i montaż systemu oświetlenia.

Kościół ma zostać otwarty na jesieni. - Galerie handlowe nie kojarzą się z duchowością, ale doszliśmy do wniosku, że to właśnie miejsce dla nas, bo to tutaj krzyżują się ścieżki ludzi o bardzo różnych problemach i potrzebach. Chcemy stworzyć wspólnotę, w której dobrze poczuje się każdy - niezależnie od poglądów, płci, koloru skóry czy narodowości - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą pastor Adam Duliński.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

  • Korytów: jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko ranna. Śmiertelny wypadek pod Żyrardowem

  • Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: Pixabay

Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >