wawainfo.pl
Wstrzymano ruch tramwajowy na Bemowie. Wszystko przez leśnego turystę

UM Warszawa

Wstrzymano ruch tramwajowy na Bemowie. Wszystko przez "leśnego turystę"

30 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Puste ulice, cisza i spokój coraz częściej przyciągają dzikie zwierzęta do zwiedzania stolicy. Tym razem Bemowo odwiedził młody łoś i wywołał tym niemałe zamieszanie. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Dzikie zwierzęta pojawiają się w mieście 

Już wcześniej pisaliśmy o wycieczkach leśnych zwierząt do stolicy. Epidemia koronawirusa zmusiła warszawiaków do pozostania w domach. Jak się okazuje im mniej ludzi pojawia się na ulicach, tym chętniej miasto odwiedzają dzikie zwierzęta, które szukają pożywienia na trawnikach i w koszach na śmieci. Tak było i tym razem, na Bemowo zawitał łoś.

Łoś na torach

Niecodzienna sytuacja spotkała strażników z ekopatrolu. Chwilę przed godziną siódmą funkcjonariusze otrzymali polecenie, aby udać się w okolice ulicy Bolkowskiego na Bemowie. Okazało się, że po torach tramwajowych spacerował łoś. - Gdy przybyliśmy na miejsce, zwierzę spokojnie chodziło sobie po torach. Czasem się na nich kładło, czasem z nich schodziło i jak gdyby nigdy nic - skubało trawę - relacjonuje strażnik z ekopatrolu, który przeprowadzał interwencję. Spacery łosia doprowadziły nawet do wstrzymania ruchu tramwajowego.  

Wszyscy chcieli zobaczyć zwierzę  

Łoś na torach wzbudził niemałe zainteresowanie wśród przechodniów. - Wokół zebrał się spory tłum gapiów, którym - głównie ze względu na zagrożenia epidemiczne - wydaliśmy polecenie rozejścia się - mówi funkcjonariusz. Straż wraz z policją zabezpieczyła teren. Służby powiadomiły o całej sytuacji łowczego Lasów Miejskich. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przybył miejski łowczy i w bezpieczny sposób złapał trzystu kilogramowego dwulatka. Młody łoś został przewieziony do swojego naturalnego środowiska w Kampinosie. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >