wawainfo.pl
Urząd Dzielnicy Bemowo

Wikipedia, By Kuba G - Praca własna, CC BY-SA 2.5

Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę

31 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracownicy Urzędu Dzielnicy Bemowo. Władze Bemowa czekają na decyzję sanepidu, w sprawie tymczasowego zamknięcia placówki. Jak zapewnia Urząd m.st. Warszawy, zarażona kobieta podczas pracy nie miała kontaktu z

Potwierdzony przypadek Covid-19 na Bemowie

Jarosław Dąbrowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo na swoim facebookowym profilu zamieścił niepokojącą informację. "Niestety mamy poważny problem w urzędzie dzielnicy Bemowo. Jedna z urzędniczek, odpowiedzialna za świadczenia socjalne, jest zakażona koronawirusem" czytamy we wpisie.

Urząd Miasta potwierdza doniesienia

Informację o przypadku koronawirusa w urzędzie na Bemowie potwierdza również Urząd m.st. Warszawy. - Jest to pracownica Urzędu Dzielnicy Bemowo. Ta pani była w zeszłym tygodniu na pracy zdalnej. Nie była w urzędzie. Jednak w związku ze złym samopoczuciem i stwierdzonym zakażeniem Covid-19 poinformowała o tym przełożonego - podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu Miasta. -  Kobieta nie miała żadnego kontaktu z mieszkańcami - zapewnia rzeczniczka.

Urząd zostanie zamknięty?

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo uważa, że "należy urząd zamknąć do czasu określenia skali zakażeń", jednak zdaniem Urzędu Miasta jest to decyzja, którą musi podjąć sanepid. - Urząd Dzielnicy wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował inspekcję sanitarną. Teraz czekamy na decyzję sanepidu, bo to czy urząd zostanie zamknięty, czy nie jest decyzją inspekcji sanitarnej, a nie Urzędu Dzielnicy Bemowo - tłumaczy Karolina Gałecka.

Kilkanaście osób miało kontakt z zarażoną

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, zostało wytypowanych 18 osób, które dwa tygodnie temu miały kontakt z zarażoną kobietą. Jednak to, czy zostaną one poddane testom, czy kwarantannie, należy do decyzji sanepidu, na którą czekają władze Bemowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Koronawirus w WarszawieBemowo

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >