Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę

Autor Alicja Guz - 31 Maja 2020
Urząd Dzielnicy BemowoŹródło: Wikipedia, By Kuba G - Praca własna, CC BY-SA 2.5

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracownicy Urzędu Dzielnicy Bemowo. Władze Bemowa czekają na decyzję sanepidu, w sprawie tymczasowego zamknięcia placówki. Jak zapewnia Urząd m.st. Warszawy, zarażona kobieta podczas pracy nie miała kontaktu z mieszkańcami stolicy.

Potwierdzony przypadek Covid-19 na Bemowie

Jarosław Dąbrowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo na swoim facebookowym profilu zamieścił niepokojącą informację. "Niestety mamy poważny problem w urzędzie dzielnicy Bemowo. Jedna z urzędniczek, odpowiedzialna za świadczenia socjalne, jest zakażona koronawirusem" czytamy we wpisie.

Urząd Miasta potwierdza doniesienia

Informację o przypadku koronawirusa w urzędzie na Bemowie potwierdza również Urząd m.st. Warszawy. - Jest to pracownica Urzędu Dzielnicy Bemowo. Ta pani była w zeszłym tygodniu na pracy zdalnej. Nie była w urzędzie. Jednak w związku ze złym samopoczuciem i stwierdzonym zakażeniem Covid-19 poinformowała o tym przełożonego - podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu Miasta. - Kobieta nie miała żadnego kontaktu z mieszkańcami - zapewnia rzeczniczka.

Dzisiaj grzeje:
1. Spłonęło BMW na Moście Północnym
2. Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymu

Urząd zostanie zamknięty?

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo uważa, że "należy urząd zamknąć do czasu określenia skali zakażeń", jednak zdaniem Urzędu Miasta jest to decyzja, którą musi podjąć sanepid. - Urząd Dzielnicy wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował inspekcję sanitarną. Teraz czekamy na decyzję sanepidu, bo to czy urząd zostanie zamknięty, czy nie jest decyzją inspekcji sanitarnej, a nie Urzędu Dzielnicy Bemowo - tłumaczy Karolina Gałecka.

Kilkanaście osób miało kontakt z zarażoną

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, zostało wytypowanych 18 osób, które dwa tygodnie temu miały kontakt z zarażoną kobietą. Jednak to, czy zostaną one poddane testom, czy kwarantannie, należy do decyzji sanepidu, na którą czekają władze Bemowa.

Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyjąSamochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyjąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor pilnie trafił do szpitala, jego stan jest bardzo ciężki. Rodzina prosi o modlitwę
  2. Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitala
  3. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem. Alert ogłoszono dla ośmiu województw
  4. Żałoba w przedszkolu w Warszawie. Nie żyje Ania, "odeszła zbyt szybko"
  5. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  6. Tatry. Niespotykana anomalia pogodowa, nagle zapanowała zima i spadł śnieg. Co się dzieje?
Gdzie będą nowe stacje metra? Zapadły kluczowe decyzje, wojewoda wydał komunikatGdzie będą nowe stacje metra? Zapadły kluczowe decyzje, wojewoda wydał komunikatCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News