wawainfo.pl

Wikipedia, By Kuba G - Praca własna, CC BY-SA 2.5

Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alicja Guz

Potwierdzony przypadek Covid-19 na Bemowie

Jarosław Dąbrowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo na swoim facebookowym profilu zamieścił niepokojącą informację. "Niestety mamy poważny problem w urzędzie dzielnicy Bemowo. Jedna z urzędniczek, odpowiedzialna za świadczenia socjalne, jest zakażona koronawirusem" czytamy we wpisie.

Urząd Miasta potwierdza doniesienia

Informację o przypadku koronawirusa w urzędzie na Bemowie potwierdza również Urząd m.st. Warszawy. - Jest to pracownica Urzędu Dzielnicy Bemowo. Ta pani była w zeszłym tygodniu na pracy zdalnej. Nie była w urzędzie. Jednak w związku ze złym samopoczuciem i stwierdzonym zakażeniem Covid-19 poinformowała o tym przełożonego - podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu Miasta. -  Kobieta nie miała żadnego kontaktu z mieszkańcami - zapewnia rzeczniczka.

Urząd zostanie zamknięty?

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo uważa, że "należy urząd zamknąć do czasu określenia skali zakażeń", jednak zdaniem Urzędu Miasta jest to decyzja, którą musi podjąć sanepid. - Urząd Dzielnicy wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował inspekcję sanitarną. Teraz czekamy na decyzję sanepidu, bo to czy urząd zostanie zamknięty, czy nie jest decyzją inspekcji sanitarnej, a nie Urzędu Dzielnicy Bemowo - tłumaczy Karolina Gałecka.

Kilkanaście osób miało kontakt z zarażoną

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, zostało wytypowanych 18 osób, które dwa tygodnie temu miały kontakt z zarażoną kobietą. Jednak to, czy zostaną one poddane testom, czy kwarantannie, należy do decyzji sanepidu, na którą czekają władze Bemowa.

Tagi:

Koronawirus w WarszawieBemowo

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Alicja Guz

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]