wawainfo.pl > Wiadomości > Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:24

Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę

Urząd Dzielnicy Bemowo
Wikipedia, By Kuba G - Praca własna, CC BY-SA 2.5

Potwierdzony przypadek Covid-19 na Bemowie

Jarosław Dąbrowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo na swoim facebookowym profilu zamieścił niepokojącą informację. "Niestety mamy poważny problem w urzędzie dzielnicy Bemowo. Jedna z urzędniczek, odpowiedzialna za świadczenia socjalne, jest zakażona koronawirusem" czytamy we wpisie.

Urząd Miasta potwierdza doniesienia

Informację o przypadku koronawirusa w urzędzie na Bemowie potwierdza również Urząd m.st. Warszawy. - Jest to pracownica Urzędu Dzielnicy Bemowo. Ta pani była w zeszłym tygodniu na pracy zdalnej. Nie była w urzędzie. Jednak w związku ze złym samopoczuciem i stwierdzonym zakażeniem Covid-19 poinformowała o tym przełożonego - podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu Miasta. -  Kobieta nie miała żadnego kontaktu z mieszkańcami - zapewnia rzeczniczka.

Urząd zostanie zamknięty?

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo uważa, że "należy urząd zamknąć do czasu określenia skali zakażeń", jednak zdaniem Urzędu Miasta jest to decyzja, którą musi podjąć sanepid. - Urząd Dzielnicy wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował inspekcję sanitarną. Teraz czekamy na decyzję sanepidu, bo to czy urząd zostanie zamknięty, czy nie jest decyzją inspekcji sanitarnej, a nie Urzędu Dzielnicy Bemowo - tłumaczy Karolina Gałecka.

Kilkanaście osób miało kontakt z zarażoną

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, zostało wytypowanych 18 osób, które dwa tygodnie temu miały kontakt z zarażoną kobietą. Jednak to, czy zostaną one poddane testom, czy kwarantannie, należy do decyzji sanepidu, na którą czekają władze Bemowa.

Powiązane