wawainfo.pl > Ulice > Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli. Wyznaczono objazdy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Zmiany w ruchu na Bemowie i Woli. Wyznaczono objazdy

Remont
MARIUSZ GRZELAK/East News ; materiały prasowe

Władze Warszawy informują o utrudnieniach związanych z budową metra i remontem dróg. Od 27 sierpnia urzędnicy otworzą wschodnią jezdnię ulicy Powstańców Śląskich. W piątek na trasy wrócą tramwaje, jednak od 28 sierpnia tramwajarze zamkną wlot Księcia Janusza.

Przedstawiciele Ratusza wydali komunikat o zmianach w ruchu drogowym na Woli i Bemowie. Utrudnienia wywołuje rozwój II linii metra oraz remonty dróg.

27 sierpnia wykonawcy bemowskiego odcinka II linia metra otworzą wschodnią jezdnię Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z Górczewską. Tam udostępnione zostaną trzy pasy ruchu.

Po minięciu skrzyżowania z Górczewską na kierowców będą czekać dwa pasy ruchu z wydzielonym lewoskrętem. Na trasy wypuszczone zostaną linie nocne N01, N42 i N43. Od soboty do standardowych przejazdów wrócą linie 112, 171, 190, 523 i Z10.

>

Zamknięta ulica Księcia Janusza

Wykonawcy odnowią nawierzchnię ulicy Górczewskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Księcia Janusza. W piątek, od 21:00 do 30 sierpnia nieprzejezdny będzie wlot na ulicę Górczewską. Do końca weekendu z ulicy Olbrachta można będzie jedynie skręcić w Górczewską.

Na Księcia Janusza dojedziemy ulicami Brożka lub Ciołka. Jadąc w kierunku Bemowa, utrudnienia ominąć można ulicami Elekcyjną, Wolską i Deotymy. Przez Górczewską przejedzie jedynie komunikacja miejska.

>

Co zmieni się na torowisku przy Obozowej?

W godzinach nocnych między sobotą a niedzielą ruszy remont torowiska pod wiaduktem przy alei Prymasa Tysiąclecia. Każda z jezdni ulicy Obozowej zostanie zwężona do jednego pasa. Do 20 września kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami ruchu.

ZTM musiał zmienić rozkłady jazdy dla tramwajów linii 13, 20, 23 i 24.

  • Linia 13 zostanie skierowana na trasę ulicami: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – pętla Koło

  • Linia 20 przez aleję "Solidarności" i Wolską przejedzie do Cmentarza Wolskiego.

  • Linia 23 ruszy przez: al. „Solidarności” – Wolską – Połczyńską – Powstańców Śląskich

  • Linia 24 w niedzielę będzie kursowała identycznymi objazdami jak linia 20. Od 30 sierpnia ZTM skieruje objazd przez Młynarską, Obozową w kierunku Wawrzyszewskiej

Na ulice ruszy zastępczy tramwaj i autobus. Tymczasowa linia 70 przejedzie przez Boernerowo do przystanku Koło. Autobusowa linia Z23 będzie kierować się trasą: Nowe Bemowo – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – Leszno – Okopowa – al. „Solidarności”

Remont na rondzie Żaba

Prace nie ominą ronda Żaba. Po wyremontowaniu nawierzchni tramwajarze będą pracowali na torowisku. Przedstawiciele miasta zapewniają, że robotnicy nie zaingerują w nową nawierzchnię jezdni.

Od 27 do 30 sierpnia wymieniana będzie zwrotnica od strony Starzyńskiego. Zaplanowano wygrodzenie pasów ruchu na terenie prowadzonych prac.

Tramwaj linii 1 zostanie skierowany na objazd przez: Most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: MARIUSZ GRZELAK/East News ; materiały prasowe

Powiązane