wawainfo.pl > Wiadomości > IKEA zamyka sklep w Blue City
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

IKEA zamyka sklep w Blue City

IKEA Blue City
Jakub Kaminski/East News

Sieć sklepów IKEA zamyka sklep w galerii handlowej w Blue City. To efekt zmian w strategii szwedzkiej firmy. Warszawiacy ostatni raz zakupy w tym punkcie zrobią 12 grudnia.

Obiekt zajmujący dwa piętra w centrum handlowym przy al. Jerozolimskich został otwarty w 2018 roku i był swego rodzaju przełamaniem dotychczas utartych schematów jeżeli chodzi o sklepy IKEA. Do czasu otwarcia placówki w Blue City, wszystkie obiekty szwedzkiej firmy były wielkopowierzchniowymi sklepami na obrzeżach miasta m.in. w Jankach oraz na Targówku.

- IKEA w Blue City była jednym z pierwszych mniejszych formatów IKEA na skalę światową, którego celem było przetestowanie nowego konceptu sklepu z ograniczoną ofertą, ale zlokalizowanego bliżej klientów, w centrum handlowym. Zgodnie z podejściem firmy do rozwoju oraz w reakcji na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, niektóre projekty testowe dobiegają końca - informowało biuro prasowe sieci IKEA w lipcu br.

Placówka w Blue City ostatni raz otworzy swoje drzwi dla klientów 12 grudnia.

- My się wyprowadzamy. Ty korzystasz z okazji. Sklep IKEA w Blue City tylko do 12.12.2021 r - informuje plakat na jednym z przystanków w pobliżu galerii.

Po tak krótkim okresie funkcjonowania sklepu w galerii handlowej możemy wnioskować, że nie spełnił on oczekiwań szwedzkiego koncernu.

A co z pracownikami?

Przedstawiciele szwedzkiej spółki poinformowali w komunikacie prasowym, że wszyscy pracownicy sklepu z Blue City otrzymają propozycję kontynuowania pracy w innych warszawskich placówkach IKEA.

- Dołożymy wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi sklepu w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej warszawskiej jednostce IKEA - czytamy w komunikacie prasowym spółki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Tagi: IKEA Warszawa
Powiązane