wawainfo.pl > Dzielnice > Wielko ognisko na podwórku kamienicy przy Brzeskiej
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

Wielko ognisko na podwórku kamienicy przy Brzeskiej

Straż Pożarna Straż Miejska
Straż Miejska (zdjęcie ilustracyjne)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na podwórku jednej z kamienic przy ulicy Brzeskiej na Pradze-Północ. Ktoś rozpalił tam wielkie ognisko, które zagrażało kamienicom. W akcji brała udział straż pożarna oraz straż miejska.

Jak informuje Straż Miejska w Warszawie, gdyby iskry z ogniska przeniosły się na dach komórek lub budynku to przedwojenna zabudowa ulicy mogła się w każdej chwili zapalić.

- Około godziny 21 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zakłóceniu porządku na terenie jednej z posesji przy ulicy Brzeskiej. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Kilka minut później na miejscu nikogo nie zastali. Jednak przy jednej z kamienic w dużej metalowej beczce palił się wielkim płomieniem ogień - informuje st. insp. Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej w Warszawie.

Jak dodaje Jabraszko, bbok porzucono sporą ilość drewna i plastikowych przedmiotów, które prawdopodobnie miały zostać spalone.

Dodatkowo z ogniska strzelały iskry, którę w każdej chwili mogły się przenieść na dachy budynków. Strażnicy postanowili wezwać straż pożarną, która ugasiła ogień.

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Tagi: