wawainfo.pl > Szpital

Szpital

szpital

Piotr Molecki/East News
13.06.2022 02:02 Fantastyczne wieści dla mieszkańców Warszawy. Miasto zadba dodatkowo o ich zdrowie

W 7 miejskich szpitalach pojawi się nowy sprzęt, aparatura medyczna oraz ambulanse transportowe. Rozwój infrastruktury medycznej będzie możliwy dzięki wsparciu samorządu województwa w ramach projektu unijnego.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 03:34 Szpital tymczasowy w Ostrołęce wznawia działalność

Sytuacja epidemiczna na Mazowszu jest coraz bardziej niepokojąca. Zakażonych i chorych przybywa, więc podjęto decyzję o wznowieniu działalności szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Placówka ma przyjmować pacjentów od 5 listopada.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:33 Szpitale tymczasowe w Radomiu i Siedlcach wznawiają działalność

Dziś zostaną uruchomione szpitale tymczasowe w Radomiu i Siedlcach. Placówki będą przeznaczone dla pacjentów z COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o reaktywacji wygaszonych latem placówek ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie mazowieckim.

MARCIN SMULCZYNSKI/East News
19.03.2022 03:32 Radom. Największy szpital wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Największy szpital w Radomiu wstrzymuje przyjęcia do odwołania. Pacjenci nie będą mieli możliwości dostania się na oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Przyczyna? Braki kadrowe.

81-letni pacjent wypadł z okna w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim
19.03.2022 03:30 Tragedia w Grodzisku Mazowieckim. Pacjent spadł z piątego piętra w szpitalu, nie żyje

Tragedia w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. 81-letni mężczyzna spadł z piątego piętra. Nie żyje. - Zgłoszenie na temat tego zdarzenia dotarło do policji około godziny 00:30 - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl, asp. szt. Katarzyna Zych, rzeczniczka prasowa policji w Grodzisku Mazowieckim. 81-letni pacjent zmarł na miejscu. Policjanci i medycy nie byli w stanie nic zrobić. Zgodnie z procedurami, do Szpitala Zachodniego przyjechał również prokurator.

Wołomin
19.03.2022 03:27 Lekarz przyjął go na oddział. W szpitalu dostał sepsy i dwóch udarów. Nie żyje

Warszawska Prokuratura Regionalna zajmuje się sprawą śmierci pacjenta w wołomińskim szpitalu. Przyjęty na oddział mężczyzna cierpiał na udar mózgu - podczas swojego pobytu w placówce dostał sepsy, kolejnych dwóch udarów i zmarł. To wydarzenie zostanie zbadane pod kątem ewentualnego błędu lekarskiego.Lekarz, który zajmował się pacjentem może odpowiedzieć przed sądem.