wawainfo.pl
Karetka pogotowia

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pacjentka czekała 12 godzin na przyjęcie do szpitala. Lekarz twierdził, że nie ma miejsc

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

70-letnia kobieta czekała aż dwanaście godzin na przyjęcie do szpitala. W tym czasie kilkukrotnie zmieniała się ekipa pogotowia. Lekarz cały czas twierdził, że na izbie przyjęć nie ma wolnych miejsc. O interwencję proszono policję, ale i ta nie mogła

12 godzin oczekiwania

W czwartek (18 lutego) około godziny 17:00 do szpitala na Czerniakowskiej przywieziono na izbę przyjęć 70-letnią kobietę, która miała oznaki odwodnienia. Pracownicy szpitala nie chcieli jej przyjąć, a lekarz tłumaczył to brakiem wolnych łóżek.

Pacjentka spędziła w karetce trzy godziny, czekając przed szpitalem na przyjęcie, po czym... podjechała druga karetka, a ona została przekazana kolejnemu zespołowi ratownictwa medycznego i rozpoczęło się kolejne oczekiwanie.

Brak miejsc na izbie przyjęć

Około 20:30 szpital nadal nie chciał przyjąć 70-latki. Nie udało się również zmienić miejsca, do którego trafić miała pacjentka. Próbowano ustalać to z Wojewódzkim Koordynatorem Medycznym, ale ten cały czas podtrzymywał, że ma trafić do szpitala Orłowskiego.

Od 1 stycznia 2021 o przetransportowywaniu pacjentów do innych placówek decyduje urząd wojewódzki - w tym przypadku nie podjął takiej decyzji. Po pewnym czasie ratownicy zawiadomili policję.

Zawiadomiono policję

Policja nie ma jednak władzy, by zmusić szpital do przyjęcia pacjenta na izbę, szczególnie jeśli otrzymuje oficjalny komunikat o braku wolnych łóżek. Dyżurny sporządził jedynie notatkę. Okazało się, że tego dnia policjanci przyjęli aż trzy podobne telefony od różnych pacjentów.

Wszystkie zgłoszenia dotyczyły tego samego - braku możliwości przyjęcia pacjentów, którzy zostali skierowani do szpitala na Czerniakowskiej. Wszystko przed odmowę lekarza z izby przyjęć.

Wiele podobnych zgłoszeń

Okazuje się, że w ostatnim czasie problem się tylko pogłębia. Jest dużo zgłoszeń, policja zdaje sobie z nich sprawę - rozżaleni pacjenci dzwonią z prośbą o interwencję. Najczęściej chodzi właśnie o przekazanie pacjentów do szpitala Orłowskiego.

70-latka została przyjęta na izbę przyjęć do prawie dwunastu godzinach, ok. 4 nad ranem. Według informacji TVN24 zespół pogotowia ratunkowego zmienił się trzy razy. Cały czas czekano na zwolnienie łóżek.

Problemy z miejscami w szpitalach stają się coraz poważniejsze. Część z warszawskich placówek przyjmuje jedynie pacjentów covidowych i jest wyłączona z obsługi innego rodzaju schorzeń. W ostatnich dniach sytuacja pandemiczna staje się coraz bardziej poważna, stąd właśnie problemy i długie oczekiwanie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Zdezorientowana i przemarznięta 16-latka płakała pod sklepem na Targówku

  • Samochód TVP wjechał w protestujących. Policja ukarała sprawcę

  • Ojciec odwoził dziecko do szkoły. Drogówka zatrzymała go do kontroli, prawda wyszła na jaw

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >