wawainfo.pl > Mazowsze > Szpital tymczasowy w Ostrołęce wznawia działalność
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:34

Szpital tymczasowy w Ostrołęce wznawia działalność

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Sytuacja epidemiczna na Mazowszu jest coraz bardziej niepokojąca. Zakażonych i chorych przybywa, więc podjęto decyzję o wznowieniu działalności szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Placówka ma przyjmować pacjentów od 5 listopada.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce wznawia działalność

Decyzją wojewody mazowieckiego szpital tymczasowy w Ostrołęce zostanie ponownie otwarty 5 listopada. Jak przekazał w rozmowie z Radiem dla Ciebie dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce Paweł Natkowski, dla pacjentów zmagających się z COVID-19 przygotowano pierwszy moduł, co oznacza, że póki co dostępnych będzie 46 łóżek.

A co jeśli dojdzie do ich zapełnienia? Natkowski zapowiada, że wtedy będą uruchamiać kolejne moduły. Jednak na ten moment nie ma potrzeby uruchamiania następnych łóżek. Każdy pacjent będzie miał zapewnione wspomaganie wentylacji.

Niestety, tak jak przy wcześniejszym otwarciu szpitala, problemem mogą być braki kadrowe. – Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednim przypadku, będziemy w stanie własną kadrą obsłużyć cały szpital tymczasowy – mówił Natkowski w rozmowie z RDC.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce mieści się przy szpitalu specjalistycznym. Został wykonany za pomocą technologii modułowej. Najwięcej  – przy pełnym obłożeniu i uruchomienie wszystkich modułów – może pomieścić 196 łóżek. Aktualnie pacjenci z COVID-19 przebywają na oddziale zakaźnym. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: RDC