wawainfo.pl > Wiadomości > Lekarze przyjmujący w święta w Warszawie. Przychodnie otwarte w Boże Narodzenie
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:21

Lekarze przyjmujący w święta w Warszawie. Przychodnie otwarte w Boże Narodzenie

Opieka zdrowotna w święta
Pixabay

Opieka zdrowotna w święta w Warszawie

Wiceprezydentka Renata Kaznowska opublikowała w środę wpis, w którym przypomina mieszkańcom Warszawy o dostępności usług publicznej służby zdrowia także nocami oraz w okresie świątecznym. "Drodzy mieszkańcy, oby nie przydała się ta informacja, ale gdyby jednak... w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia w okresie świątecznym możecie udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszkacie, i do którego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej złożyliście swoją deklarację" - napisała Kaznowska.

"Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. (...) Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie" - informuje urząd miasta.

Drodzy mieszkańcy, oby nie przydała się ta informacja, ale gdyby jednak...w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia...

Opublikowany przez Renatę Kaznowską - Wiceprezydent m.st. Warszawy Środa, 23 grudnia 2020

Pomoc w razie nagłego zachorowania

Jak dowiadujemy się ze strony NFZ, z pomocy lekarza lub pielęgniarki w nocy lub w święta i dni wolne od pracy możemy skorzystać w trzech przypadkach:

  • nagłego zachorowania;

  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Warszawskie przychodnie czynne w święta

Poniżej publikujemy udostępnioną przez urząd miasta listę punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Warszawie dla poszczególnych dzielnic wraz z telefonami dla pacjentów i godzinami otwarcia.

Święta w dobie pandemii

Ze względu na wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa obostrzenia sanitarne tegoroczne święta będą dla większości z nas różnić się od poprzednich. Na Wigilię będzie można zaprosić nie więcej niż 5 osób spoza danego gospodarstwa domowego.

Ministerstwo zdrowia oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zachęcają do tego, aby w święta zostać w domu i spędzić ten okres w gronie najbliższej rodziny. Podróże w okresie świątecznym będą utrudnione ze względu na ograniczenie działalności branży hotelarskiej. W ograniczonym zakresie funkcjonować będą także galerie handlowe. Niezmiennie obowiązują ponadto limity uczestników zgromadzeń publicznych (do 5 osób) oraz mszy w kościele (1 osoba na 15 metrów kwadratowych). Ograniczenia te obejmą także Sylwestra - kiedy to od godziny 19 do 6 nad ranem obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się - i przedłużone zostaną do 17 stycznia.

Tagi: szpital