wawainfo.pl
Flickr/pudgeefeet

Flickr/pudgeefeet

Lekarz przyjął go na oddział. W szpitalu dostał sepsy i dwóch udarów. Nie żyje

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

Warszawska Prokuratura Regionalna zajmuje się sprawą śmierci pacjenta w wołomińskim szpitalu. Przyjęty na oddział mężczyzna cierpiał na udar mózgu - podczas swojego pobytu w placówce dostał sepsy, kolejnych dwóch udarów i zmarł. To wydarzenie zostanie zbadane pod kątem ewentualnego błędu lekarskiego.

Lekarz, który zajmował się pacjentem może odpowiedzieć przed sądem.

Wołomin: pacjent zachorował w szpitalu na sepsę i dostał kolejnych dwóch udarów. Sprawą zajmuje się prokuratura

Pan Krzysztof przyjechał do szpitala w Wołominie z podejrzeniem udaru mózgu. Na miejscu wykonano niezbędne badania, ale lekarz prowadzący nie zdecydował się na operację lub szybką pomoc lekarską.

Według pierwszego badania w sierpniu 2020 roku, mężczyzna miał zakrzep i zwężenie arterii dochodzące nawet do 90 proc. Mimo tego, lekarz nie wezwał chirurga naczyniowego.

9 września wykonano kolejny rezonans, z którego wynikało, że Pan Krzysztof miał znów udar. Mimo tego nie podjęto decyzji o tym, by skonsultować go neurologicznie lub skierować na leczenie do innej, specjalistycznej placówki.

Dorota Gardias, TVN

Gwiazda TVN trafiła do szpitala z koronawirusem. Jej stan jest poważny

CZYTAJ DALEJ

Pan Krzysztof zamiast tego był traktowany zachowawczo - przeprowadzano rehabilitację i utrzymywano go przy życiu, ale jego stan wciąż się pogarszał. Pojawiło się niedowidzenie i niedowład lewej ręki.

21 września, ze względu na ciężki stan pacjenta, wykonano kolejny tomograf, który wykazał, że doszło do trzeciego udaru. Pacjent zaraził się również gronkowcem i w jego organizmie panoszyła się sepsa. Od 27 września z 60-letnim mężczyzną nie było już kontaktu, a zmarł 1 października.

Trwa dochodzenie. Popełniono błąd lekarski?

Sprawą zajęła się Prokuratura Regionalna w Warszawie. Ma ona wyjaśnić, czy przyczyna śmierci Pana Krzysztofa leży po stronie szpitala czy też nie.

Zdezorientowana jest również rodzina zmarłego. Syn twierdzi, że sam nie rozumiał działań szpitala, ale mimo tego zapewniał swoją mamę, że wszystko jest pod kontrolą. bo nie chciał by ta martwiła się na zapas. Mężczyzna nie rozumie też decyzji szpitala o okłamaniu rodziny.

Wołomińska placówka nie odpowiada na pytania dotyczące sprawy. Komentować jej nie chcą również inni lekarze, dodając, że czekają na rozstrzygnięcie z prokuratury. Ta bada dokładnie sprawę.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wp.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Chwila nieuwagi i trzy auta uległy kolizji. Policja pokazuje filmik

Czytaj więcej >
Wypadek w Sokołowie Podlaskim

Mazowsze

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Podlaskim. W aucie odnaleziono narkotyki

Czytaj więcej >
Bandyci z Żyrardowa

Mazowsze

Nagła akcja antyterrorystów z dwóch miast. Zatrzymali dwóch napastników związanych z zabójstwem 20-latka w Żyrardowie

Czytaj więcej >
W Budach Michałowskich doszło do pożaru stadniny koni.

Mazowsze

Pożar stadniny. Właściciel próbował ratować zwierzęta. Niestety, sam został mocno poparzony

Czytaj więcej >
W weekend na Mazowszu doszło do dwóch podobnych wypadków.

Mazowsze

17 i 29-latek zginęli tej samej nocy. Policja podała szczegóły, ogromna tragedia

Czytaj więcej >
Zaginęła 23-letnia Karolina Puławska.

Mazowsze

Widzieliście ją? Trwają poszukiwania Karoliny Puławskiej

Czytaj więcej >