wawainfo.pl > Alert Imgw

Alert Imgw

Alert IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej)

IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia przed burzami
18.06.2022 02:02 IMGW podwyższyło ostrzeżenia do 3. stopnia w mazowieckich powiatach. Jest się czego bać?

IMGW podwyższyło poziom ostrzeżeń związanych z burzami na Mazowszu. W północnych i wschodnich powiatach zagrożenie jest już na poziomie trzecim. SMSy ostrzegawcze rozesłało również RCB. Burza przeszła już nad Ostrołęką i Wyszkowem. Możliwe, że zagrzmi jednak również w innych miejscach jeszcze dziś wieczorem lub w nocy.

Śnieżyca
19.03.2022 03:36 IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

W ostatni weekend listopada spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Jak ostrzega IMGW warunki na drogach mogą być trudne - będzie ślisko. Z piątku na sobotę opady śniegu przesuną się z południa Polski nad Mazowsze. Jak informuje IMGW - miejscami spadnie do 10 cm śniegu.- Już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. Opady te w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie - informuje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.W sobotę zrobi się też chłodniej, temperatura minimalna będzie się wahać od -2 stopni do +2 stopni Celsjusza. Maksymalnie termometry wskażą +2 stopnie. Jedynie w niedzielę na wschodzie kraju temperatura może wzrosnąć do 6 stopni na plusie.Jak ostrzega IMGW, od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek miejscami topniejący śnieg może zamarzać. Z tego powodu musimy spodziewać się, że nawierzchnie dróg i chodników będą śliskie.

Mgła Warszawa
19.03.2022 03:35 Mazowsze: IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla województwa mazowieckiego. Prognozuje się gęste mgły o poranku, ograniczające widoczność nawet do 100 metrów. Ostrzeżenie obowiązuje od 19:00 w piątek, do 9:00 rano w sobotę. - Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie ograniczona do 100 metrów - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Ostrzeżeniem zostały objęte powiaty: makowski, miński, ostrołęcki, pułtuski, przasnyski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński oraz wyszkowski.W piątek rano mogliśmy zaobserwować mgłę również w Warszawie.W sobotę IMGW prognozuje duże zachmurzenie, z większymi przejaśnieniami. Na południu województwa możliwe rozpogodzenia. Opadów deszczu natomiast możemy spodziewać się na północy oraz zachodzie naszego województwa. Temperatura maksymalna w sobotę to 10 stopni.Niedziela rozpocznie się również pod znakiem mgieł, które będą ograniczać widoczność do 300 metrów. IMGW prognozuje, że w niedzielę termometry wskażą od 7 do 10 stopni.

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień ponownie przynosi ze sobą burze i upały
19.03.2022 03:29 Ten tydzień przyniesie ze sobą upał i burze. Ostrzeżenia dla całego województwa

Chwila spokoju, gdy Warszawy i Mazowsza nie nękają intensywne burze, zbliża się ku końcowi. IMGW prognozuje, że w tym tygodniu znowu zrobi się niebezpiecznie.Ostatnimi czasy prognoza pogody przynosiła ze sobą kolejne doniesienia o poważnych zniszczeniach. W wyniku burz oraz towarzyszącym im deszczom oraz opadom gradu służby miały pełne ręce roboty.Problem dotyczył nie tylko prywatnych osób, którym zalało piwnice i drogi dojazdowe. Spore utrudnienia dotknęły mieszkańców miast. Informowaliśmy między innymi o zalaniu tunelu PKP Włochy.