Nowy komunikat IMGW: W weekend czeka nas zmiana pogody, dużo chmur i lżejszy mróz

Autor Kamil Matuszak - 12 Lutego 2021
Zima w WarszawieŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał kolejną aktualizację prognozowanej pogody na nadchodzące dni. W weekend czeka nas sporo chmur, ale mróz powinien zelżeć. To jednak tylko chwilowa poprawa przed początkiem przyszłego tygodnia.

IMGW aktualizuje mapę pogodową

W ostatnich dniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej to miejsce, w którego kierunku spoglądamy bardzo często. Cały czas otrzymujemy nowe alerty i ostrzeżenia o warunkach atmosferycznych, które sprawdzają się niemal w stu procentach.

IMGW zaktualizowało swoją prognozę, która obejmuje najbliższy weekend. Możemy z niej wyczytać, że najbliższe dni przyniosą odrobinę lepszą pogodę, ale to tylko chwilowe uspokojenie przed nadchodzącym tygodniem.

Weekend z lżejszym mrozem

Po mroźnej piątkowej nocy w Warszawie, gdzie temperatura sięgnie nawet -13 stopni, w sobotę nadejście zelżenie mrozu - weekend (sobota, 13 lutego) przywita nas termometrami wskazującymi od -5 do -1 stopnia. Temu ociepleniu towarzyszyć będzie spora ilość chmur, które nie odejdą tak łatwo za sprawą łagodnego wiatru.

Niedziela (14 lutego) to nadal lepsza pogoda niż na początku kończącego się tygodnia, lecz IMGW zapowiada zbliżający się silny mróz, który dojdzie na razie do -7 stopni. Wiatr zacznie wiać mocniej - do dwudziestu kilku kilometrów na godzinę. Niestety wciąż nie możemy liczyć na dużo promieni słonecznych.

Autobus zderzył się z samochodem na warszawskim moście. Jedna osoba nie żyjeAutobus zderzył się z samochodem na warszawskim moście. Jedna osoba nie żyjeCzytaj dalej

Kolejny tydzień bardzo zimny

To jednak wszystko, jeśli chodzi o "ocieplenie". Poniedziałek (15 lutego) przywita nas coraz niższą temperaturą. W dzień spodziewać możemy się do -7 oraz dużej porcji słońca, jednak IMGW ostrzega przed nocą, gdy termometry mogą wskazać nawet -17 stopni.

Wtorek (16 lutego) to kolejny dzień, który przywita nas słońcem, a jednocześnie silnym mrozem, który o poranku może dochodzić ciągle do -16 stopni, a w dzień temperatura oscylować będzie w okolicach -10 do -6 stopni.

Według prognoz długoterminowych środa nie przyniesie jeszcze żadnych zmian, a mróz utrzyma się na poziomie ok. -12 stopni.

Aktualna mapa pogodowa IMGW kończy się jednak na poniedziałku (15 stycznia), więc na kolejne doniesienia o pogodzie w stolicy, będziemy musieli chwilę poczekać. Mamy jednak nadzieję, że nie dojdzie już do powtórki z ubiegłego poniedziałku, gdy śnieżyce i silny wiatr doprowadziły do paraliżu Warszawy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, IMGW
zdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News