Zacznie się w nocy, IMGW wydał ostrzeżenia. Uwaga na duże przymrozki

Autor Mateusz Dolak - 25 Kwietnia 2021
Źródło: WawaINFO materiały własne

Uwaga na przymrozki, które mają być w nocy z niedzieli na poniedziałek w Warszawie i na Mazowszu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Poniżej prezentujemy szczegółową prognozę pogody. Jaką temperaturę prognozują synoptycy?

Ostrzeżenia IMGW

Jak czytamy na stronie instytutu, przymrozki będą w całej Warszawie, na Mazowszu i pozostałych województwach w Polsce. Mapa zagrożeń meteo jest cała żółta, a to oznacza, że wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

IMGW podaje, że prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków to 80 procent.

Z komunikatu wynika, że mróz utrzyma się nie tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale również kolejnej. Ostrzeżenia przed niską temperaturą obowiązują do 27 kwietnia do godziny 8 rano.

Pilna akcja RCB na lotnisku Chopina. Karetki przyjechały po polskiego dyplomatę i jego rodzinęPilna akcja RCB na lotnisku Chopina. Karetki przyjechały po polskiego dyplomatę i jego rodzinęCzytaj dalej

Prognoza pogody

Synoptycy IMGW ostrzegają, że na Mazowszu miejscami temperatura spadnie do około -3°C. Przy gruncie może być jeszcze zimniej - lokalnie termometry pokażą nawet -5°C.

Powyższe temperatury dotyczą nocy. W dzień będzie zdecydowanie cieplej. Prognozy mówią, że na zewnątrz będzie od 7°C do 10°C.

Znaczne ocieplenie nadejdzie dopiero w środę. Synoptycy zapowiadają, że temperatura będzie typowo wiosenna. Możemy liczyć nawet na 16 stopni w ciągu dnia i 7 stopni w ciągu nocy. Pod koniec tygodnia należy spodziewać się opadów deszczu. Wstępne prognozy na majówkę nie są optymistyczne - na mapach pogodowych widzimy deszcz.

Żółty alert

Żółty alert - pierwszego stopnia, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrozić życiu i zdrowiu. Instytut zaleca zachować ostrożność w czasie trwania alertu oraz śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News