wawainfo.pl

Zacznie się w nocy, IMGW wydał ostrzeżenia. Uwaga na duże przymrozki

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Uwaga na przymrozki, które mają być w nocy z niedzieli na poniedziałek w Warszawie i na Mazowszu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Poniżej prezentujemy szczegółową prognozę pogody. Jaką temperat

Ostrzeżenia IMGW

Jak czytamy na stronie instytutu, przymrozki będą w całej Warszawie, na Mazowszu i pozostałych województwach w Polsce. Mapa zagrożeń meteo jest cała żółta, a to oznacza, że wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

IMGW podaje, że prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków to 80 procent.

Z komunikatu wynika, że mróz utrzyma się nie tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale również kolejnej. Ostrzeżenia przed niską temperaturą obowiązują do 27 kwietnia do godziny 8 rano.

Prognoza pogody

Synoptycy IMGW ostrzegają, że na Mazowszu miejscami temperatura spadnie do około -3°C. Przy gruncie może być jeszcze zimniej - lokalnie termometry pokażą nawet -5°C.

Powyższe temperatury dotyczą nocy. W dzień będzie zdecydowanie cieplej. Prognozy mówią, że na zewnątrz będzie od 7°C do 10°C.

Znaczne ocieplenie nadejdzie dopiero w środę. Synoptycy zapowiadają, że temperatura będzie typowo wiosenna. Możemy liczyć nawet na 16 stopni w ciągu dnia i 7 stopni w ciągu nocy. Pod koniec tygodnia należy spodziewać się opadów deszczu. Wstępne prognozy na majówkę nie są optymistyczne - na mapach pogodowych widzimy deszcz.

Żółty alert

Żółty alert - pierwszego stopnia, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrozić życiu i zdrowiu. Instytut zaleca zachować ostrożność w czasie trwania alertu oraz śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Wszystko pozamykane, a oni bawią się w najlepsze. Targ śniadaniowy w środku pandemii

  • Pod 998 nie odbierze już straż pożarna. Bardzo ważna zmiana w numerach alarmowych

  • Mężczyzna przeciął sobie palce pilarką tarczową. Ratownik medyczny ujawnił jak było naprawdę

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >