wawainfo.pl

East News, zdjęcie ilustracyjne

Gigantyczna ulewa i paraliż w Warszawie. Ulice dosłownie płyną, wszystko jest zalane

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Ulewa w Warszawie. Deszcz zalewa ulice, niektóre z nich są nieprzejezdne. Są utrudnienia w kursowaniu tramwajów, bo woda zalała torowiska.

Ulewa w Warszawie

Najgorsza sytuacja ma miejsce na Ochocie i Pradze-Południe i w Ursusie. Woda zalewa ulice i torowiska, a Służby Tramwajów Warszawskich są w gotowości i wypompowują wodę, by składy mogły przejechać.

Jak podaje straż pożarna, zalana została między innymi stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Woda zalała mieszkanie

Problemy mają też mieszkańcy bloku przy ulicy Wiosennej 3, gdzie trwa remont dachu. - Ulewa zalała jedno z mieszkań na ostatnim piętrze. Właściciel wezwał strażaków, bo woda zaczęła lać się przez sufit - przekazał Wichrowski.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadzi pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w całej Polsce. Przez całą niedzielę obowiązuje alert pierwszego stopnia.

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 30 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad" - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem. Przez cały dzień będzie wietrznie. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 40 km/h. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >