Gigantyczna ulewa i paraliż w Warszawie. Ulice dosłownie płyną, wszystko jest zalane

Autor Mateusz Dolak - 2 Maja 2021
Źródło: East News, zdjęcie ilustracyjne

Ulewa w Warszawie. Deszcz zalewa ulice, niektóre z nich są nieprzejezdne. Są utrudnienia w kursowaniu tramwajów, bo woda zalała torowiska.

Ulewa w Warszawie

Najgorsza sytuacja ma miejsce na Ochocie i Pradze-Południe i w Ursusie. Woda zalewa ulice i torowiska, a Służby Tramwajów Warszawskich są w gotowości i wypompowują wodę, by składy mogły przejechać.

Jak podaje straż pożarna, zalana została między innymi stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Drzewo przygniotło mężczyznę. Nie żyjeDrzewo przygniotło mężczyznę. Nie żyjeCzytaj dalej

Woda zalała mieszkanie

Problemy mają też mieszkańcy bloku przy ulicy Wiosennej 3, gdzie trwa remont dachu. - Ulewa zalała jedno z mieszkań na ostatnim piętrze. Właściciel wezwał strażaków, bo woda zaczęła lać się przez sufit - przekazał Wichrowski.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadzi pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w całej Polsce. Przez całą niedzielę obowiązuje alert pierwszego stopnia.

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 30 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad" - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem. Przez cały dzień będzie wietrznie. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 40 km/h.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News