wawainfo.pl
Stan wody na Wiśle w Warszawie

twitter.com/K_Galecka

Wzrasta poziom Wisły. Prezydent Warszawy zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku ze wzrostem poziomu Wisły, który jest wynikiem roztopów. Na razie nie ma zagrożenia powodziowego, ale władze stolicy cały trzymają rękę na puls

Warszawa przygotowana

Warszawa jest przygotowana na nadejście ewentualnej fali wezbraniowej na Wiśle - taką informację przekazał stołeczny ratusz. Służby monitorują aktualną sytuacją hydrologiczną i są w stałym kontakcie z Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

Pierwsze posiedzenie zespołu, zwołane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego odbyło się w środę (24 lutego). Wszystko ze względu podnoszący się od kilku dni stan wody w Wiśle, który spowodowany jest roztopami, czego przyczyną jest nagłe ocieplenie.

Alert IMGW dla Mazowsza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla całego województwa mazowieckiego - zostało ono wydane dla Wisły od ujścia Narwi po zbiornika Włocławek. Jest ważne do czwartku godz. 19:30.

Meteorologowie przewidują dalsze wahania poziomu rzeki oraz przekroczenie stanu ostrzegawczego i alarmowego w wielu miejscach - jest to związane z utrzymującym się na Wiśle zlodzeniem.

Na Mazowszu obowiązuje również alert pierwszego stopnia w związku z roztopami. Objęte są nim powiaty: żuromiński, mławski, przasnyski, ostrołęcki oraz Ostrołęka.

Prezydent zwołał sztab kryzysowy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas środowego posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego odebrał raport od służb porządkowych i miejskich na temat przygotowania miasto do działań w razie wystąpienia zagrożenia. W spotkaniu (organizowanych w trybie zdalnym) udział wzięli przedstawiciele stołecznej policji, straży pożarnej, straży miejskiej, IMGW, GDDKiA, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Zarządu Zlewni oraz Zarządu Zieleni.

Służby zapewniły o pełnej gotowości do działań w wypadku wystąpienia zagrożenia. Prezydent Trzaskowski poinformował, że stolica woli "dmuchać na zimne", ale w tym momencie sytuacja jest dobra i nie zidentyfikowano żadnych zagrożeń.

Pogoda sprzyja

Prognoza pogody jest na szczęście obiecująca, a brak zapowiedzi opadów tylko dodaje optymizmu. Ryzyko wystąpienia zagrożenia powodziowego lub miejscowych podtopień jest w tym momencie niskie.

Wiadomość o spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazała rzecznik stołecznego ratusza, Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Roczne dziecko zatruło się środkiem chemicznym. Na miejscu był śmigłowiec LPR

  • Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkę

  • Lekarz pokazał jak wygląda sala po ratowaniu dziewczynki, która rzuciła się pod pociąg

źródło: wawainfo.pl, UM Warszawazdjęcie główne: twitter.com

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >