wawainfo.pl
Stan wody na Wiśle w Warszawie

twitter.com/K_Galecka

Wzrasta poziom Wisły. Prezydent Warszawy zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku ze wzrostem poziomu Wisły, który jest wynikiem roztopów. Na razie nie ma zagrożenia powodziowego, ale władze stolicy cały trzymają rękę na puls

Warszawa przygotowana

Warszawa jest przygotowana na nadejście ewentualnej fali wezbraniowej na Wiśle - taką informację przekazał stołeczny ratusz. Służby monitorują aktualną sytuacją hydrologiczną i są w stałym kontakcie z Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

Pierwsze posiedzenie zespołu, zwołane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego odbyło się w środę (24 lutego). Wszystko ze względu podnoszący się od kilku dni stan wody w Wiśle, który spowodowany jest roztopami, czego przyczyną jest nagłe ocieplenie.

Alert IMGW dla Mazowsza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla całego województwa mazowieckiego - zostało ono wydane dla Wisły od ujścia Narwi po zbiornika Włocławek. Jest ważne do czwartku godz. 19:30.

Meteorologowie przewidują dalsze wahania poziomu rzeki oraz przekroczenie stanu ostrzegawczego i alarmowego w wielu miejscach - jest to związane z utrzymującym się na Wiśle zlodzeniem.

Na Mazowszu obowiązuje również alert pierwszego stopnia w związku z roztopami. Objęte są nim powiaty: żuromiński, mławski, przasnyski, ostrołęcki oraz Ostrołęka.

Prezydent zwołał sztab kryzysowy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas środowego posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego odebrał raport od służb porządkowych i miejskich na temat przygotowania miasto do działań w razie wystąpienia zagrożenia. W spotkaniu (organizowanych w trybie zdalnym) udział wzięli przedstawiciele stołecznej policji, straży pożarnej, straży miejskiej, IMGW, GDDKiA, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Zarządu Zlewni oraz Zarządu Zieleni.

Służby zapewniły o pełnej gotowości do działań w wypadku wystąpienia zagrożenia. Prezydent Trzaskowski poinformował, że stolica woli "dmuchać na zimne", ale w tym momencie sytuacja jest dobra i nie zidentyfikowano żadnych zagrożeń.

Pogoda sprzyja

Prognoza pogody jest na szczęście obiecująca, a brak zapowiedzi opadów tylko dodaje optymizmu. Ryzyko wystąpienia zagrożenia powodziowego lub miejscowych podtopień jest w tym momencie niskie.

Wiadomość o spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazała rzecznik stołecznego ratusza, Karolina Gałecka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Roczne dziecko zatruło się środkiem chemicznym. Na miejscu był śmigłowiec LPR

  • Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkę

  • Lekarz pokazał jak wygląda sala po ratowaniu dziewczynki, która rzuciła się pod pociąg

źródło: wawainfo.pl, UM Warszawazdjęcie główne: twitter.com

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >