wawainfo.pl > Wilanów

Wilanów

Dzielnica Wilanów

None
23.05.2023 09:54 Jak zacząć trenować na siłowni

Każdy marzy o wyrzeźbionym ciele i szczupłej sylwetce, zwłaszcza w okresie przed wakacjami. Z tego powodu wiele osób decyduje się na rozpoczęcie trenowania na siłowni. Jednak nie wszyscy wiedzą, co zrobić, aby odpowiednio poprawić swoją formę. Jak to osiągnąć? Podpowiadamy!

Wilanów
16.06.2022 02:02 W niedzielę beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej

12 września, o godzinie 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Czackiej. Mieszkańcy Wilanowa powinni przygotować się na utrudnienia. Na specjalną mszę ruszą pielgrzymi i duchowni z całego kraju.Pierwsze uroczystości ruszą o godzinie 9:00. Wówczas świątynia zostanie otwarta dla wiernych. Godzinę później ruszy przygotowanie duchowe, a o 12:00 kardynał Marcello Semeraro poprowadzi mszę świętą z obrzędem beatyfikacji. Archidiecezja Warszawska zaleciła wszystkim księżom zasłonięcie ust i nosa przy użyciu maseczki. Przez wzgląd na zasady bezpieczeństwa, uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych możliwe jest dla osób posiadających karty wstępu.

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany
19.03.2022 03:38 Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Kardynał Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 12 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej. Przewodniczyć będzie im kardynał Marcello Semeraro. Razem z Wyszyńskim beatyfikowana zostanie matka Róża Czacka.

wawainfo.pl
19.03.2022 03:32 Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Jak dojechać na uroczystości?

O godzinie 12:00 rusza beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Czackiej. Wstęp do świątyni umożliwia jedynie specjalna przepustka. Duchowni tłumaczą, jak dojechać na obrzędy.Archidiecezja Warszawska prosi o korzystanie z parkingów P+R oraz komunikacji miejskiej. Wszystko przez wzgląd na brak miejsc parkingowych w okolicy świątyni. Co więcej, do godziny 20:00 wyłączony z ruchu będzie jeden pas al. Rzeczpospolitej na odcinku od. ul. Sobieskiego do ul. Hlonda.Przez ulice przejedziemy tylko komunikacją miejską. Warszawski Transport Publiczny od 8:30 do 12:00 zwiększył częstotliwość kursowania autobusów linii 217 i 522.

Rafał Trzaskowski
19.03.2022 03:32 Rafał Trzaskowski ogłosił zmiany. Ruszył przetarg na linię tramwajową do Wilanowa

Rafał Trzaskowski ogłosił przetarg na budowę linii tramwajowej na Wilanów. Pierwsze prace ruszą już w 2022 roku. Na realizację inwestycji przeznaczono miliard i 190 milionów złotych. Program współfinansuje Unia Europejska.- budujemy 8 km nowej trasy, dzięki której mieszkańcy dzielnicy dotrą do centrum w 30 minut. Dziś podróż samochodem w godzinach szczytu trwa nawet 50 min. Zadbamy też o środowisko, tory obsadzimy trawą i rozchodnikiem - zapewnił Trzaskowski.Początek trasy wyznaczono na ulicy Puławskiej, przy ulicy Goworka. Następnie linia przejdzie przez Sobieskiego i Belwederską, prosto do Miasteczka Wilanów.

Wilanów
19.03.2022 03:27 Wilanów. Mężczyzna wszedł na słup energetyczny, służby ruszyły na miejsce

Wilanów. Przy ulicy Jara dorosły mężczyzna wspiął się na słup energetyczny. Odmówił zejścia, a na miejsce natychmiastowo wezwano służby ratunkowe. Mogło dojść do krótkich przerw w dostawie prądu. Otrzymaliśmy najnowsze informacje w sprawie. Na warszawskim Wilanowie, na 30-metrowym słupie, którego celem jest podtrzymanie linii wysokiego napięcia, siedział mężczyzna. Pierwsze doniesienia w sprawie zaczęły ukazywać się tuż po godzinie 18:00.