wawainfo.pl > Dzielnice > W niedzielę beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej
Alan Wysocki
Alan Wysocki 16.06.2022 02:02

W niedzielę beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej

Wilanów
Piotr Molecki/East News

12 września, o godzinie 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Czackiej. Mieszkańcy Wilanowa powinni przygotować się na utrudnienia. Na specjalną mszę ruszą pielgrzymi i duchowni z całego kraju.

Pierwsze uroczystości ruszą o godzinie 9:00. Wówczas świątynia zostanie otwarta dla wiernych. Godzinę później ruszy przygotowanie duchowe, a o 12:00 kardynał Marcello Semeraro poprowadzi mszę świętą z obrzędem beatyfikacji.

Archidiecezja Warszawska zaleciła wszystkim księżom zasłonięcie ust i nosa przy użyciu maseczki. Przez wzgląd na zasady bezpieczeństwa, uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych możliwe jest dla osób posiadających karty wstępu.

W niedzielę rusza beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej

W uroczystościach będzie można uczestniczyć za pośrednictwem telemostów. Telebimy zostaną zainstalowane w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce, kościele Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu i na Grochowie w kościele Najczystszego Serca Maryi.

Archidiecezja Warszawska we współpracy z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski będzie prowadzić transmisję z wydarzenia. Relacji możemy spodziewać się także w Telewizji Polskiej. Jak podaje Warszawski Transport Publiczny, od 8:30 do 12:00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii 217 i 522.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Tagi: Wilanów
Powiązane