wawainfo.pl > Dzielnice > Wilanów. Mężczyzna wszedł na słup energetyczny, służby ruszyły na miejsce
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:27

Wilanów. Mężczyzna wszedł na słup energetyczny, służby ruszyły na miejsce

Wilanów
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wilanów. Przy ulicy Jara dorosły mężczyzna wspiął się na słup energetyczny. Odmówił zejścia, a na miejsce natychmiastowo wezwano służby ratunkowe. Mogło dojść do krótkich przerw w dostawie prądu. Otrzymaliśmy najnowsze informacje w sprawie.

Na warszawskim Wilanowie, na 30-metrowym słupie, którego celem jest podtrzymanie linii wysokiego napięcia, siedział mężczyzna. Pierwsze doniesienia w sprawie zaczęły ukazywać się tuż po godzinie 18:00.

Wilanów. Mężczyzna wszedł na słup energetyczny

Skontaktowaliśmy się z Małgorzata Wersocką z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariuszka potwierdziła pogłoski i udzieliła nam najnowszych informacji dotyczących zdarzenia.

- Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o 17:38. Przy ulicy Jara mężczyzna wszedł na słup energetyczny. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna i pogotowie - podała przedstawicielka służb mundurowych.

- Straż pożarna rozstawiła poduszki powietrzne, a na miejsce udali się także policjanci z grupy negocjacyjnej. Ostatecznie udało się namówić mężczyznę na zejście do kosza straży pożarnej. Udało się sprowadzić go na dół - dodawała w rozmowie z naszą redakcją.

Jak się dowiedzieliśmy, akcję udało się zakończyć z sukcesem, jednak wciąż podejmowane są czynności policyjne.

Przerwy w dostawach prądu na Wilanowie?

Informacji o działaniach podjętych na miejscu udzielił nam Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej. - Najprawdopodobniej mogło dojść do przerwach w dostawie prądu. Była wyłączona linia energetyczna - komentował.

Jak zapewnił nas strażak, linia energetyczna już została włączona lub zostanie włączona w ciągu najbliższych chwil. Ostatnie prace na miejscu wykonują energetycy. - Akcja została już zakończona - wyjaśnił.

Przedstawicielka biura prasowego Komendy Stołecznej Policji wskazała, iż nie posiada informacji, czy mamy do czynienia z próbą samobójczą.

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej Michał Konopka podał zaś, że mężczyzna został zabezpieczony i przewieziony do szpitala, co może wskazywać na próbę targnięcia się na życie. Należy jednak zaznaczyć, iż nie jest to oficjalna informacja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Źródło: [Wawainfo.pl]

Zdjęcie główne: East News

Powiązane