30 lat czekali na drogę, w końcu powstanie. Koniec korków w Dolince Służewieckiej?

Autor Natalia Godek - 21 Grudnia 2020
Przedłużenie ul. CiszewskiegoŹródło: ZMID

Już za dwa lata kierowcy dostaną się bezpośrednio z Ursynowa na Wilanów. Szykuje się budowa zupełnie nowego odcinka drogi. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję, która ma zostać zrealizowana w dwa lata. Mieszkańcy czekali na nią 30 lat.

Zupełnie nowa trasa

- Ogłosiliśmy przetarg na budowę ul. Ciszewskiego na odcinku od ul. Kiedacza do al. Rzeczypospolitej - poinformował w piątek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Dzięki inwestycji kierowcy będą mogli bez problemów poruszać się między Wilanowem a Ursynowem. Na trasie planowane jest wybudowanie jezdni o szerokości siedmiu metrów z dwoma pasami ruchu oraz mostu nad Rowem Wolica. Ponadto powstaną obustronne chodniki, jednostronne ścieżki rowerowe, odwodnienia, oświetlenie uliczne a także przejście pieszo-rowerowe pod jezdnią ul. Ciszewskiego w ciągu ul. Orszady.

W związku z inwestycją planowane jest także przekształcenie w małe ronda skrzyżowań ul. Ciszewskiego z ulicami Kiedacza, Rzodkiewki i Zdrowej. Przebudowany zostanie również fragment istniejących instalacji podziemnych w rejonie ul. Kiedacza i ul. Ciszewskiego. - Realizacja zadania poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, wpłynie na oszczędności czasu użytkowników dróg oraz oszczędności w kosztach eksploatacji pojazdów - czytamy na stronie ZMID.

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” - Tędy ma prowadzić trasa nowej linii autobusowej z Wawra, przez most południowy i Miasteczko Wilanów do stacji metra Imielin na Ursynowie. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiadał jej uruchomienie na początku 2020 r.

Zbudują ją za dwa lata

Nowo powstały odcinek ma mieć długość około 1,2 km. Termin składania ofert na dokumentację projektową minie 20 stycznia 2021 r. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania prawie dwa lata. - Projektant w pierwszej fazie prac opracuje co najmniej dwa warianty inwestycyjne, uwzględniające przejście przez rezerwat krajobrazowy Skarpa Ursynowska - informuje ZMID.

Aktualnie na odcinku od ul. Kiedacza do Al. Rzeczypospolitej nie istnieje żadna droga. Znajdują się tam łąki, zagajniki i pastwiska oraz zabudowa jednorodzinna. Tereny te należą do „otwartej strefy ochrony systemu przyrodniczego miasta”.

Plan rozbudowy

Budowa nowej drogiBudowa nowej drogiBudowa nowej drogiBudowa nowej drogi

Przekładana inwestycja

Planowana inwestycja będzie wytchnieniem dla kierowców, bowiem była ona przekładana już kilkukrotnie. Budowa ulicy przewidziana została w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego rejonu „Wilanów Zachodni cz. I” z 2001 r. Projekt budowlany powstał w 2017 roku, a rok później ZMID uzyskał decyzję środowiskową. Została ona jednak zaskarżona przez sąsiadów, którzy obawiali się hałasu. Ostatecznie sprawa zakończyła w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

źródło: wawainfo.pl, "Gazeta Wyborcza",
zdjęcie główne: zmid.waw.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News