wawainfo.pl > Rozrywka > Jak zacząć trenować na siłowni
redakcja info
redakcja info 23.05.2023 09:54

Jak zacząć trenować na siłowni

None
pixabay.com

Każdy marzy o wyrzeźbionym ciele i szczupłej sylwetce, zwłaszcza w okresie przed wakacjami. Z tego powodu wiele osób decyduje się na rozpoczęcie trenowania na siłowni. Jednak nie wszyscy wiedzą, co zrobić, aby odpowiednio poprawić swoją formę. Jak to osiągnąć? Podpowiadamy!

Zacznij od stroju

Choć wybór odpowiedniej odzieży do ćwiczeń może wydawać się błahostką, w rzeczywistości stanowi istotną sprawę. Dobrze dobrany strój na siłownię zapewni nam komfort oraz swobodę ruchu.


Warto postawić na lekkie, oddychające i dopasowane ubrania, w których będziemy czuć się wygodnie oraz dzięki którym nie będziemy odczuwać zbyt dużego dyskomfortu związanego z wilgocią. Odzież treningowa powinna przylegać do ciała, żeby zapobiec ograniczeniom swobody ruchu oraz możliwemu zahaczeniu ubraniem o maszyny lub inny sprzęt do ćwiczeń. Dlatego m.in. warto postawić na legginsy zamiast luźne dresy. Ważny jest również dobór odpowiedniego obuwia, które będzie zarówno stabilne, jak i elastyczne, zapewniając pełne wsparcie oraz swobodę. Jeśli masz długie włosy, podczas treningu potrzebne będą także akcesoria takie jak gumka czy opaska, które utrzymają niesforne kosmyki na miejscu i będą zapobiegać wplątywaniu się włosów w sprzęt na siłowni. W zależności od ćwiczeń, które będziesz wykonywać (np. podnoszenie sztangi), warto rozważyć również zakup rękawiczek treningowych, dzięki którym można uniknąć obtarć i odcisków.


Tak dobrany strój zagwarantuje nam nie tylko swobodę i komfort, ale także wspomoże ochronę przed ewentualnymi kontuzjami czy urazami.

Wybierz najlepszą siłownię

Mamy już przygotowany wygodny i funkcjonalny strój, ale co dalej? Szukamy siłowni, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Większość z nich oferuje darmowe pierwsze wejście. Dzięki temu możemy bezpłatnie wypróbować kilka miejsc, zanim zdecydujemy, które odpowiada nam najbardziej. Warto skorzystać z tej opcji i sprawdzić, która siłownia sprosta naszym wymaganiom.


Podczas wyboru siłowni warto brać pod uwagę takie aspekty jak:
• lokalizacja,
• godziny otwarcia,
• ceny karnetów,
• dostępny sprzęt,
• oferowane zajęcia.
 

Skorzystaj z usług trenera personalnego

Niektórzy po wyborze odpowiedniego stroju i najdogodniejszego miejsca nadal czują się niepewnie na siłowni i nie wiedzą, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Większość siłowni w swojej ofercie posiada liczne zajęcia jogi, fitnessu czy wzmacniające wytrzymałość, ale nie wszystkim taka forma treningu może odpowiadać. Co zrobić w takim wypadku? Warto rozważyć skorzystanie z usług trenera personalnego.


Indywidualny trening to świetna opcja dla osób, które nie lubią ćwiczyć w większej grupie i stawiają pierwsze kroki na siłowni albo chcą trenować pod okiem profesjonalisty. Trener personalny pomoże ci określić twoje cele i ułożyć plan ćwiczeń. Następnie będzie nadzorował twoje postępy i dbał o to, by wykonywane przez ciebie ćwiczenia były bezpieczne i odpowiednie do twojego poziomu umiejętności i wytrzymałości. Trener indywidualny może także doradzić, jak dobrać dietę, która w połączeniu z ćwiczeniami przyniesie największe efekty. Zapewni ci również wsparcie emocjonalne i będzie cię motywował – co nieraz jest bardzo istotną kwestią, szczególnie na początku przygody z siłownią.


Zwłaszcza mieszkańcy Warszawy mają do wyboru wielu specjalistów, którzy mogą pomóc w odpowiednim doborze diety i treningu. Jeśli interesuje cię trening personalny na Wilanowie albo trening personalny na Mokotowie, sprawdź, jaki trener znajduje się w twojej okolicy, i umów się na pierwsze spotkanie. Razem będziecie mogli zaplanować twój trening i zastanowić się, w jakim czasie może ci się udać osiągnąć zamierzone cele. Trener personalny na Mokotowie albo trener personalny na Wilanowie to świetne wsparcie mentalne oraz profesjonalna piecza nad wykonywaniem ćwiczeń, które mieszkańcy tych dzielnic zdecydowanie powinni rozważyć, jeśli chcą, aby ich treningi przynosiły jak najlepsze efekty!

 

Artykuł sponsorowany

Powiązane