Ogromny krzak wystraszył mieszkańców Warszawy. Natychmiast wezwali pomoc

Autor Karolina Kraushar - 2 Lipca 2020
barszcz Sosnowskiego na WilanowieŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Ogromny, ponad 3 metrowy krzak zaniepokoił mieszkańców warszawskiego Wilanowa. O znalezisku przy ulicy Trójpolowej niezwłocznie poinformowano strażników miejskich. Kiedy już mundurowi dotarli pod wskazany adres okazało się, że nie jest to jeden krzak, było ich mnóstwo i zajmowały kilkaset metrów kwadratowych posesji. Teren, na którym rośnie niebezpieczna roślina został zabezpieczony, wkrótce barszcz Sosnowskiego ma zniknąć z posesji na Wilanowie.

Niebezpieczna roślina na Wilanowie

W poniedziałek około godziny 8.00 do straży miejskiej w Wilanowie wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznej roślinie, która rośnie na niezamieszkałej posesji. Pod wskazany adres niezwłocznie udali się strażnicy miejscy, aby sprawdzić co tak mocno zaniepokoiło mieszkańców Wilanowa.

Dzisiaj grzeje:
1. Wystarczyła chwila. Kobieta nie wie co się stało, zniknęła jej gotówka. Sprawą zajmuje się policja
2. Rząd rozda 31 mln złotych. Ponad 9 tys. Polaków już otrzymało rekompensaty, też możesz być jednym z nich

Barszcz Sosnowskiego na Wilanowie

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze uznali, że sprawa jest bardzo poważna. Na posesji nie rósł jeden krzak, tylko mnóstwo niebezpiecznej rośliny. Barszcz Sosnowskiego znajdował się na obszarze kilkuset metrów kwadratowych. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do zabezpieczania miejsca, gdzie rośnie niebezpieczna roślina. Kiedy już tereny przy ulicy Trójpolowej zostały ogrodzone, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela posesji. O pojawieniu się barszczu Sosnowskiego w dzielnicy służby poinformowały także Wydział Ochrony Środowiska w Wilanowie.

Posesja na Wilanowie została zabezpieczona

Po wykonaniu przez strażników miejskich wszystkich czynności zabezpieczających działkę na której rosła niebezpieczna roślina, pojawił się jej właściciel. Mężczyzna został zobowiązany do zabezpieczenia terenu oraz umieszczenia tablicy informującej o występującym na działce niebezpieczeństwie. Właściciel musi również jak najszybciej usunąć barszcz Sosnowskiego z posesji.

Rozpędzona karetka zabiła dziewczynkę na pasach. 9-letnia Ewa nie żyje, kierowca usłyszał wyrokRozpędzona karetka zabiła dziewczynkę na pasach. 9-letnia Ewa nie żyje, kierowca usłyszał wyrokCzytaj dalej

Apel strażników miejskich

Straż miejska apeluje o zgłaszanie do odpowiednich służb miejsc, w których rośnie barszcz Sosnowskiego. Funkcjonariusze przypominają, aby nie zbliżać się parzącej rośliny. Ostrzegają również, że dłuższe przebywanie w pobliżu barszczu Sosnowskiego w upalne dni może spowodować obrażenia nawet, gdy nie dotykamy rośliny. Strażnicy miejscy zapewniają, że będą monitorować posesję na Wilanowie i sprawdzać czy właściciel usunął z niej niebezpieczną roślinę.

Objawy poparzenia barszczem Sosnowskiego

Na skutek kontaktu barszczu Sosnowskiego ze skórą pojawiają się czerwone rozległe plamy, które przypominają objawy oparzenia termicznego. Jeśli oparzenie jest silne, mogą pojawić się pęcherze z płynem, a czasami nawet głębokie rany. Objawy te są zauważalne na skórze po kilkunastu minutach od kontaktu z rośliną. Najsilniej odczuwalne są objawy po 30 minutach do 2 godzin po dotknięciu barszczu Sosnowskiego, objawy mogą nasilać w ciągu 24 godzin. W przypadku wystąpienia objawów poparzenia Główny Inspektorat Sanitarny zaleca niezwłoczny kontakt z lekarzem.

W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchuW weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Tragiczne informacje potwierdziły się. 24-letni trener zmarł nagle, powody jego śmierci mrozi krew w żyłach
  3. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  4. Tragiczny finał rajdu hulajnogą. 23-latka i 28-latek nigdy nie zapomną co się im stało
  5. Koronawirus na komendzie policji. Pilnie zarządzono kwarantannę
  6. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady
Strażacy nie mogą uwierzyć. Bezczelna kradzież. Ktoś zabrał im spodniobutyStrażacy nie mogą uwierzyć. Bezczelna kradzież. Ktoś zabrał im spodniobutyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News