wawainfo.pl
barszcz Sosnowskiego na Wilanowie

Straż Miejska, Warszawa

Ogromny krzak wystraszył mieszkańców Warszawy. Natychmiast wezwali pomoc

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Ogromny, ponad 3 metrowy krzak zaniepokoił mieszkańców warszawskiego Wilanowa. O znalezisku przy ulicy Trójpolowej niezwłocznie poinformowano strażników miejskich. Kiedy już mundurowi dotarli pod wskazany adres okazało się, że nie jes

Niebezpieczna roślina na Wilanowie 

W poniedziałek około godziny 8.00 do straży miejskiej w Wilanowie wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznej roślinie, która rośnie na niezamieszkałej posesji. Pod wskazany adres niezwłocznie udali się strażnicy miejscy, aby sprawdzić co tak mocno zaniepokoiło mieszkańców Wilanowa. 

Barszcz Sosnowskiego na Wilanowie 

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze uznali, że sprawa jest bardzo poważna. Na posesji nie rósł jeden krzak, tylko mnóstwo niebezpiecznej rośliny. Barszcz Sosnowskiego znajdował się na obszarze kilkuset metrów kwadratowych. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do zabezpieczania miejsca, gdzie rośnie niebezpieczna roślina. Kiedy już tereny przy ulicy Trójpolowej zostały ogrodzone, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela posesji. O pojawieniu się barszczu Sosnowskiego w dzielnicy służby poinformowały także Wydział Ochrony Środowiska w Wilanowie.

Posesja na Wilanowie została zabezpieczona

Po wykonaniu przez strażników miejskich wszystkich czynności zabezpieczających działkę na której rosła niebezpieczna roślina, pojawił się jej właściciel. Mężczyzna został zobowiązany do zabezpieczenia terenu oraz umieszczenia tablicy informującej o występującym na działce niebezpieczeństwie. Właściciel musi również jak najszybciej usunąć barszcz Sosnowskiego z posesji.

Apel strażników miejskich 

Straż miejska apeluje o zgłaszanie do odpowiednich służb miejsc, w których rośnie barszcz Sosnowskiego. Funkcjonariusze przypominają, aby nie zbliżać się parzącej rośliny. Ostrzegają również, że dłuższe przebywanie w pobliżu barszczu Sosnowskiego w upalne dni może spowodować obrażenia nawet, gdy nie dotykamy rośliny. Strażnicy miejscy zapewniają, że będą monitorować posesję na Wilanowie i sprawdzać czy właściciel usunął z niej niebezpieczną roślinę. 

Objawy poparzenia barszczem Sosnowskiego 

Na skutek kontaktu barszczu Sosnowskiego ze skórą pojawiają się czerwone rozległe plamy, które przypominają objawy oparzenia termicznego. Jeśli oparzenie jest silne, mogą pojawić się pęcherze z płynem, a czasami nawet głębokie rany. Objawy te są zauważalne na skórze po kilkunastu minutach od kontaktu z rośliną. Najsilniej odczuwalne są objawy po 30 minutach do 2 godzin po dotknięciu barszczu Sosnowskiego, objawy mogą nasilać w ciągu 24 godzin. W przypadku wystąpienia objawów poparzenia Główny Inspektorat Sanitarny zaleca niezwłoczny kontakt z lekarzem.   

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >