wawainfo.pl > Szkoły

Szkoły

szkoły

Akcja policji
19.03.2022 03:39 Alarmy bombowe w szkołach. Policja i straż jeżdżą od zgłoszenia do zgłoszenia

Służby z Mazowsza postawione na nogi. Do szkół w regionie wpłynęły zgłoszenia o podłożonych bombach. Prawdopodobnie ma to związek z egzaminami ósmoklasistów, które rozpoczęły się we wtorek.

W Warszawie powstanie pierwsza Szkolna Ulica
19.03.2022 03:39 ZDM inauguruje program Droga na Szóstkę. Wyłącza z ruchu kołowego część ulicy Hirszfelda prowadząca do Szkoły Podstawowej nr 323

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) inauguruje program Droga na Szóstkę mający poprawić bezpieczeństwo drogowe w okolicach szkół. Ulica Hirszfelda prowadząca do Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków będzie pierwszą w stolicy Szkolną Ulicą. Częściowe wyłączenie ulicy prowadzącej do szkoły z ruchu kołowego to rozwiązanie wzorowane na Szkolnych Ulicach funkcjonujących w kilku innych miastach europejskich.Od września od 7:30 do 8:15 samochody nie będą mogły podjeżdżać pod Szkołę Podstawową nr 323 im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Hirszfelda.Ma to poskutkować zwiększeniem bezpieczeństwa uczniów, spośród których ponad 80 proc. dociera do szkoły pieszo, rowerem lub hulajnogą.- Zarówno audyt BRD, jak i nagrania stref dojazdu i wejścia do szkoły, wskazują na liczne niebezpieczne sytuacje w obszarze, który pokonać muszą wszyscy – placu wejściowego i drzwi placówki - tłumaczy ZDM.Dodatkowo 20 proc. uczniów placówki przy ul. Hirszfelda doświadczyło w ciągu ostatnich dwóch lat niebezpiecznej sytuacji drogowej w drodze do szkoły. Czasowe ograniczenie ruchu na odcinku ulicy prowadzącym bezpośrednio do szkoły pozwoli także poprawić jakoś powietrza w okolicy placówki.Ponadto w ramach projektu na pobliskim przejściu dla pieszych przy ul. Indiry Gandhi zainstalowana zostanie sygnalizacja.Pierwsza w Warszawie Szkolna Ulica jest projektem pilotażowym, a zaproponowane rozwiązania mają być stopniowo wprowadzane także w pobliżu kolejnych pięciu szkół w stolicy.