wawainfo.pl > Wiadomości > Mężczyzna chciał wciągnąć chłopca do samochodu. Rodzice uważajcie na swoje dzieci
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Mężczyzna chciał wciągnąć chłopca do samochodu. Rodzice uważajcie na swoje dzieci

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna zaczepia dzieci

O sprawie jako pierwszy napisał portal warszawawpigulce.pl.

We wtorek rano, nieopodal Szkoły Podstawowej numer 279, nieznany mężczyzna próbował zaciągnąć chłopca do samochodu.

Pan w średnim wieku zaczaił się na chłopca na parkingu przy Lidlu i miał powoływać się na rozmowę z ojcem dziecka. Na szczęście chłopiec nie zareagował na zaczepki i wrócił do domu.

Alarm w dzielnicy

Rodzice natychmiast zaalarmowali szkołę. Dyrekcja placówki przy ulicy Cyrklowej 1 wysłała ostrzeżenia do opiekunów pozostałych dzieci.

Sprawa jest rozwojowa. Władze dzielnicy Praga-Południe zażądały od straży miejskiej i policji wyznaczenia dodatkowych patroli.

- Z moich informacji wynika, że rodzice są bardzo przestraszeni. Ustaliliśmy, że to nie pierwszy taki przypadek. Mężczyzna jest aktywny i niebezpieczny - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl Andrzej Opala, rzecznik prasowy dzielnicy.

Straż miejska potwierdza, że w okolicy już pojawili się dodatkowi funkcjonariusze. - W takich przypadkach reagujemy natychmiast. Jak tylko się dowiedzieliśmy o incydencie, wzmożyliśmy patrole w tym rejonie - podsumował Sławomir Smyk ze stołecznej straży miejskiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: warszawawpigulce.pl, wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Powiązane